Nejeden podnik má sklady, ve kterých se uskladňují třeba hotové produkty nebo jen materiál, který se následovně použije. Bohužel si jen málokterá firma uvědomuje, že i sklady, respektive skladové prostory spadají pod bezpečnost práce, musí se jinými slovy řídit konkrétními předpisy. V případě, že by podnikatel či majitel skladu neměl vyřešenou bezpečnost práce ve skladu a přišla by kontrola, rázem by mu byla udělena nemalá pokuta, která by klidně mohla dosáhnout až na několik milionů korun. A komu jen tak v kapse cinkají miliony, že ano. Pakliže se chcete vyhnout tomuto černému scénáři, v ideálním případě dodržuje základní požadavky týkající se bezpečnosti práce právě ve skladech.

Je třeba konstatovat, že i skladové prostory jsou místa, kde se dnes a denně pohybují zaměstnanci, kde pracují lidé. Bezpečnost práce by tedy i ve skladech měla být opravdu na prvním místě. Abyste se postarali o všechno, o co máte, sepsali jsme několik základních požadavků, které se práce ve skladu týkají.

Jaké jsou základní požadavky BOZP ve skladech?

Základní požadavky týkající se BOZP ve skladech a skladových zařízení se vztahují hlavně na zákazové značky, které musí být ve skladu umístěny. Jedná se například o zákazové značky, jako je “Nepovolaným vstup zakázán” či podobně.

Kromě toho je nutné, aby každý sklad měl zpracován Místní řád skladu, který musí obsahovat například to, jaká osoba je odpovědná za provoz skladu a za jeho údržbu, také musí obsahovat seznam bezpečnostních opatření, jež zajišťují bezpečný provoz skladu. Nesmíme zapomenout ani na sepsání organizace kontrol nebo školení.

V rámci bezpečnosti práce musí být v každém skladu zpracována i dokumentace BOZP ke skladu, která musí být pravidelně aktualizována.

Spasitel jménem Extéria

Je toho na vás moc a nemyslíte si, že byste všechno týkající se BOZP ve skladech zvládli udělat sami? V takovém případě se obraťte na firmu Extéria, která poskytuje poradenství v oblasti BOZP a PO po celé České republice.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *