Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Také se poohlížíte po tom správném a především bezpečném uložení svého majetku? Není divu, díky aktuální světové krizi jde o velmi horké téma, jež se rozhodně netýká pouze velkých firem. Naopak, i řada domácností se snaží v dnešní divoké době maximálně zabezpečit svou budoucnost.

A právě zlato je tou nejlepší pojistkou proti inflaci. Zkušenosti ukazují, že právě tento drahý kov dává svým držitelům jistotu návratnosti investice už v horizontu několika let. Dokáže se totiž udržet na vrcholu i ve chvíli, kdy jiné komodity na své hodnotě spíše ztrácejí.

Výhodná investice i pro domácnosti

Aktuálně patří mezi nejlepší možné kroky šikovného investora nákup nemovitosti. Co však dělat v případě, že máte na účtu „pouhé statisíce?“ Pak vsaďte právě na investiční zlato. Jeho cena dlouhodobě roste a mírné propady bývají jen velmi krátkodobé. Jde navíc o tzv. bezpečnou investici.

A to do té míry, že zcela boří dosavadní doporučení. Ty tam jsou časy, kdy bylo domácnostem i firmám doporučováno, aby jejich  „bezpečné investice“ tvořily maximálně 5-10 % jejich investičního portfolia. Zlato nabízí tak výhodné podmínky, že se klidně může dostat na čtvrtinu i více objemu vašeho fondu, a vy na tom rozhodně neproděláte.

Přečtěte si:   Mobilní aplikace jako konkurenční nástroj. Sázejte však na jednoduchost

Kde sehnat investiční jistotu

Lidé se často ptají na českou mincovnu, ovšem tu bohužel nemáme. Ale to vůbec nevadí, proto zlato od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. sem dováží specialisté z Obecního domu v Praze. Stačí si zadat do internetového vyhledávače spojení „investiční zlato“ a stránky zlate-mince.cz (jež právě těmto odborníkům patří) vám prozradí vše potřebné.

Navíc okamžitě zjistíte, že proti konkurenci nabízejí značné výhody. Například aktualizují cenu zlata každý den. A věděli jste, že při nákupu a prodeji zlata neplatíte DPH? Pokud se rozhodnete investovat právě do něj, pak vám garantujeme, že z vašich úspor neodkrojí vůbec, ale doopravdy vůbec nic.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.