Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Londýně, určitě si budete chtít při návštěvě Londýna užít také tu spoustu krásných a velice hodnotných památek. Londýn je historií úplně nasáklí a počet památek, které byste neměli minout je opravdu velký. Pojďme si jich pár představit v takovém malém přehledu, určitě se vám bude před dovolenou v Londýně hodit.

Westminsterské opatství

Jedná se o jednu z nejstarších památek v Londýně, jejíž počátky sahají až do roku 1065 a jedná se o nejslavnější svatební místo králů. Již od roku 1066 se v tomto opatství odehrávají téměř všechny královské svatby a Westminsterské opatství je tradičním místem pro královskou svatbu. Poslední královská svatba se tu konala nedávno. Svatebčany nebyl nikdo jiný nežli princ William a Catherine Middleton, kteří si zde řekli své ano v dubnu roku 2011. Opatství je přístupné celoročně a vstupné pro dospělého vás přijde na 16 liber, děti zaplatí za vstup 6 liber na vstupném.

Tower of London, palác jejího veličenstva

Další z památek, kterou byste při dovolené v Londýně určitě neměli minout je nádherná palác, jehož stavbu započal Vilém Dobyvatel již v roce 1080. Stavba paláce započala právě masivní kamennou věží a od té doby se palác rozrůstal až do dnešní podoby. Tower of London nabízí jedinečný historický zážitek a to například přehlídku královských korunovačních klenotů, třiadvacet tisíc drahokamů, které jsou zasazeny do korunovačních klenotů, vám vyrazí dech. Po prohlídce korunovačních klenotů se můžete pokochat pohledem na White Tover, bílou věž. Je to seskupení čtyř nádherných bílých věží, které jsou ikonou Londýna a byly zařazeny na seznam památek Unesco. Vstupné do Tower of London stojí pro dospělou osobu 19 liber a děti do 16 let zaplatí necelých 11 liber za vstup.

Přečtěte si:   Úpadek cestovní kanceláře, aneb dostanete své peníze zpět?Booking.com

K čemu je dobrá karta London Pass

Pokud byste chtěli tyto Londýnské památky vidět na vlastní oči a ušetřit na vstupném, máme pro vás tip. Pořiďte si před vaší dovolenou Londýnskou turistickou kartu London Pass. Ušetříte na vstupném a ještě se budete moci vozit Londýnskou MHD zdarma. Pro více podrobností o kartě London Pass, navštivte stránky Londýn jako na dlani a dozvíte se víc.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *