Headphones Airpods Pro White  - lg24lg / Pixabay

Sluchátka jsou dnes nedílnou součástí výbavy mnoha lidí, kteří využívají mobilní telefony. Díky nim si totiž můžete poslechnout hudbu, kdykoliv máte chuť a prostor. Během cesty do práce, na výletě, případně třeba i během zaměstnání, je-li to možné a bezpečné. Z mnoha důvodů je lepší zvolit moderní bezdrátová sluchátka. Jak na jejich výběr v obchodě?

Bezdrátové verze sluchátek přinášejí svobodu při poslechu hudby

V případě, že vám klasická drátová sluchátka již nevyhovují, jsou bezdrátové modely jistě zajímavým řešením. Díky tomu, že nemusejí být pevně spojené kabelem s mobilním telefonem, potažmo s MP3 či třeba MP4 přehrávačem, máte daleko větší svobodu v pohybu. Bezdrátová sluchátka umožňují odstoupit od telefonu až na vzdálenost 10 a mnohdy i více metrů, aniž by došlo k přerušení přehrávání zvolené hudby. Umožňuje to systém bluetooth, který je dnes již běžnou součástí výbavy moderních mobilních telefonů a dalších zařízení k poslechu hudby.

Přečtěte si:   Jak se nespálit při výběru sedací soupravy

Pozor na maximální funkční vzdálenost, výrobce by ji měl vždy uvádět

Při výběru bezdrátových sluchátek si v první řadě všímejte právě vzdálenosti od telefonu, na niž výrobce garantuje možnost poslechu bez přerušování. Toto kritérium pak v praxi ovlivňuje několik faktorů. Kromě jiného stav baterie, překážky mezi vámi (respektive sluchátky) a telefonem apod.

Výdrž baterie a způsob nabíjení

Dalším bodem, na který je dobré se zaměřit, je výdrž baterie. Kvalitní bezdrátová sluchátka dnes umějí přehrávat hudbu na jedno nabití klidně po dobu 10 a více hodin, levnější modely pak obvykle vydrží kolem 5 hodin, což však může být pro většinu z vás zcela dostačující. Po návratu domů je stačí propojit USB kabelem s počítačem, notebookem či přes USB zásuvku přímo do elektrické sítě. Za pár desítek minut jsou opět provozuschopné. Špičková bezdrátová sluchátka poznáte i dle toho, že mají krátkou dobu nabíjení.

V okamžiku, kdy používáte iPhone, je vhodné zvolit AirPods, jež jsou pro tyto chytré mobilní telefony přímo vyvinuté.

Zajímavé články na Kvalitní CeZet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *