Headphones Airpods Pro White  - lg24lg / Pixabay

Sluchátka jsou dnes nedílnou součástí výbavy mnoha lidí, kteří využívají mobilní telefony. Díky nim si totiž můžete poslechnout hudbu, kdykoliv máte chuť a prostor. Během cesty do práce, na výletě, případně třeba i během zaměstnání, je-li to možné a bezpečné. Z mnoha důvodů je lepší zvolit moderní bezdrátová sluchátka. Jak na jejich výběr v obchodě?

Bezdrátové verze sluchátek přinášejí svobodu při poslechu hudby

V případě, že vám klasická drátová sluchátka již nevyhovují, jsou bezdrátové modely jistě zajímavým řešením. Díky tomu, že nemusejí být pevně spojené kabelem s mobilním telefonem, potažmo s MP3 či třeba MP4 přehrávačem, máte daleko větší svobodu v pohybu. Bezdrátová sluchátka umožňují odstoupit od telefonu až na vzdálenost 10 a mnohdy i více metrů, aniž by došlo k přerušení přehrávání zvolené hudby. Umožňuje to systém bluetooth, který je dnes již běžnou součástí výbavy moderních mobilních telefonů a dalších zařízení k poslechu hudby.

Přečtěte si:   Na co si dát při výběru saténového povlečení pozor

Pozor na maximální funkční vzdálenost, výrobce by ji měl vždy uvádět

Při výběru bezdrátových sluchátek si v první řadě všímejte právě vzdálenosti od telefonu, na niž výrobce garantuje možnost poslechu bez přerušování. Toto kritérium pak v praxi ovlivňuje několik faktorů. Kromě jiného stav baterie, překážky mezi vámi (respektive sluchátky) a telefonem apod.

Výdrž baterie a způsob nabíjení

Dalším bodem, na který je dobré se zaměřit, je výdrž baterie. Kvalitní bezdrátová sluchátka dnes umějí přehrávat hudbu na jedno nabití klidně po dobu 10 a více hodin, levnější modely pak obvykle vydrží kolem 5 hodin, což však může být pro většinu z vás zcela dostačující. Po návratu domů je stačí propojit USB kabelem s počítačem, notebookem či přes USB zásuvku přímo do elektrické sítě. Za pár desítek minut jsou opět provozuschopné. Špičková bezdrátová sluchátka poznáte i dle toho, že mají krátkou dobu nabíjení.

V okamžiku, kdy používáte iPhone, je vhodné zvolit AirPods, jež jsou pro tyto chytré mobilní telefony přímo vyvinuté.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *