Jak pečovat o psa v zimě
Jak pečovat o psa v zimě

Máme-li pejska, měli bychom jako dobří chovatelé být schopni mu dopřát komfortu za každých podmínek. A to i když zima už ťuká na dveře. Bez problému jsou psi, kteří jsou celoročně na zahradě a kožich jim stihne zhoustnout. Hůř jsou na tom pejsci, kteří nemají třeba tak huňatou srst jako vlčák, nebo bernardýn. Proto je nutné, když už se jedná o zahradního psa, aby byla jeho bouda dostatečně zateplená. Je plno způsobů jak psovi zpříjemnit zimní pobyt venku. Boudy mohou být dvouplášťové, nebo zatepleny polystyrénem a mnoha dalšími izolačními metodami. Také je praktické vchod do boudy zakrýt závěsem z hrubší látky, aby do ní nefučelo. Co dáme na podlahu do boudy? Mnoho lidí používá slámu, staré deky, nebo matrace. Ty však pes často roztrhá. Pokud máte tuto zkušenost s roztahanou dekou a rozcupovanou matrací, je vhodné psovi pořídit do boudy kompletní pelech pro psy, nebo matraci pro psy ušitou z pevné batohoviny. Ideálně aby byly potahy obou produktů snímatelné a daly se vyprat. Tak psovi zajistíme čisté a útulné místečko.

Nenechme se ale mýlit, že pes, který je v bytě, nepotřebuje žádnou speciální péči. Některým plemenům, která nejsou osrstěná celoročně hustým kožíškem třeba jako čau čau, může být v zimě při venčení chladno, i když jdete ven jen na 10 minut. V tomto případě je vhodné psovi pořídit obleček pro psy. Je možné si ho nechat ušít na míru u šikovné švadlenky nebo jít s pejskem do zverimexu a tam ho vyzkoušet. Kolikrát se ale taky může stát, že v bytě není až takové teplo jak bychom očekávali. Vrátíme se z venku promrzlí a topení se teprve nahřívá. V lepším případě skočíme s pejskem k televizi pod deku. Když ale nemáme zrovna čas na lenošení, musí mít pejsek své příjemné místo, kam se odebere když potřebuje. Ideální je pelíšek pro psy. A chceme-li být na zimu styloví, pořídíme mu zateplený pelech pro psy s chlupatinou. Pelíšek může mít různé tvary. Od klasického kulatého, oválného a obdélníkového, až po textilní boudy pro psy, kapsy pro psy, nebo spací pytle pro psy. Všechny tyto pelíšky a mnoho dalšího můžeme najít na e-shopu Iridog.

Přečtěte si:   Chovejte si své koníčky jako v bavlnce

Určitě chodíme pejska i venčit. Jestli vlastníme psa malého plemene můžeme si pořídit klokánku, nebo tašku pro psy. Oba tyto produkty se vyrábí také v zateplené verzi. Když bude tedy pejsek unavený, nebo mu bude zima, můžeme ho zahřát přímo při procházce v tašce, nebo v klokánce pro psy.  

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *