Je vám kolem třicítky, žijete s partnerem a okolí vám klade s vytrvalostí připomínající zakousnutého pitbula otázky typu: Kdy založíte rodinu? Ty netoužíš po dětech? Co tvoje biologické hodiny, netikají?

Kulometná palba takovýchto otázek vás unavuje, ale ani vy, ani váš partner nechcete na svém dosavadním životě nic měnit. Ovšem stejně jako pověstná kapka vyhloubí do kamene jamku, červíček pochybnosti vás začne nahlodávat. Nejsem snad opravdu „divná?“

Zatímco dříve pro ženu byla svatba a následné založení rodiny téměř jedinou možností seberealizace, jejich dcerám je dnes otevřený svět. Nabízené možnosti jsou téměř nekonečné. Mohou si zvyšovat kvalifikaci, realizovat se ve svém povolání, cestovat, užívat si. Je to přece tak příjemné! Žádné pobryndané dětské košilky, žádné pleny, žádné kašičky, možnost odejít a přijít kdy se člověku zachce.

Změna životního stylu je jedním z faktorů, který mnohdy založení rodiny odkládá na dobu neurčitou. Ovšem jsou i ženy, kterým zkrátka děti nic neříkají. A to bez ohledu na to, že v zaměstnání tráví jen předepsaný počet hodin, žádná závratná kariéra se před nimi nerýsuje, cestování je pro ně velká neznámá, neboť nejdál byly ve Lhotě u rybníka a pojem „užívání si“ je u nich spjat s pěstováním ředkviček. Zkrátka rozhodnutí nemít dítě vůbec, je podmíněno i jinými faktory, než vzděláním a životním stylem. Někomu do vínku dáno je, jinému není. A jako ve všem, ani tady to není jiné. Zakládat rodinu jen proto, že na to má žena vhodný věk, je nesmyslné.

Přečtěte si:   Termín porodu není nikdy zcela jistý. Jak ho vypočítat a na co se připravit?

Ptáte se, zda je možné, abyste i v takovém případě prožila šťastné partnerství či manželství? Takové, kterému se říká „na celý život?“ Protože ačkoliv ne všechny ženy musí nutně toužit po dětech, bez lásky si svůj život představit nedokáže téměř žádná. Odpověď zní: ano. Jsou i muži, kteří upřednostní partnerství ve dvou. Někdy je to z důvodu, že sami nemohou mít děti, jindy už mají třeba děti z předešlého vztahu a o další nestojí, důvodů je celá řada. Pokud se najde pár, který má v této otázce jasno a je naladěný na stejné vlně, může i bez potomků vytvořit plnohodnotný vztah. Připravte se však, že ačkoliv se doba změnila, není vyloučeno, že budete narážet na nepochopení okolí, zvláště žen. A to i v dnešní době. Ale je rozhodně lepší umět si přiznat, že zkrátka patříte k těm, které k životu děti nepotřebují ba dokonce nechtějí, než podlehnout tlaku okolí a přivést na svět dítě, za jehož početím by nebyla čistá touha po mateřství. Jedna z důležitých věcí v životě je totiž být k sobě upřímná.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *