Dnes je muž u porodu záležitost stejně běžná, jako houska na krámě. Mnozí muži však na sál jdou s chutí odsouzence, jenž má položit hlavu na špalek. Nejraději by si jen zatelefonovali do porodnice je-li to holka nebo kluk a nastalou událost oslavili.

Jistě je mnoho mužů, kteří chtějí být své partnerce oporou a na porod dítěte se těší. Pokud je to přání obou, ženy i muže, je to v pořádku a není důvod si toto přání nesplnit. Jsou ale i muži takoví, kteří jdou na sál proto, že se to nosí a aby o tom mohli vyprávět mezi kamarády. Další, tím podstupují bobříka odvahy proto, že tak se to dnes zkrátka dělá, nebo také proto, že jim žena položila nůž vícě méně na krk. Ti první, jak kniha Žena v (kon) kurzu říká, poskakují po sále jako kobylky a jsou schopni lékaře žádat o lepší nasvícení či opakování záběru, aby se v nejlepším složili porodníkovi pod nohy. Druzí o tom vypráví tak zasvěceně, že rodička zůstane příbuzenstvem málem opominuta, neboť veškerá vyznamenání za statečnost se lepí na hruď novopečeného tatínka. Jenže někteří z těchto mužů končí v ordinaci psychiatrů a sexuologů, protože v ženě již nedokáží vidět bytost stvořenou k tělesné lásce, ale vidí v ní jen matku svého dítěte. Nejintimnější místo ženského těla, které do té doby znali jen z chvílí postelových radovánek, se v jejich představách vrací do podoby krvavé brány pro rodící se dítě a tito muži mají pak chuť k sexu srovnatelnou s chutí k návštěvě zubního lékaře.

Přečtěte si:   Co znamená mlčenlivost v mediaci a pro koho platí

Pokud si muž skutečně přeje prožít jedinečnou chvíli zrození, nelze než doporučit, ať utíká na sál, co mu nohy stačí. Jestliže se však jedná o muže, který omdlí jen co spatří doktora na obrázku a důvodem doprovodit svou ženu na porodní sál je potřeba něco si dokázat, tam není místo na hraní si na hrdiny. Rozumná žena to pochopí. Muž jí může být oporou po celou dobu, kdy jí malý, na svět deroucí se krokodýl kouše vnitřnosti, avšak není nutné, aby s ní byl i ve chvíli, kdy je dítě puzeno ven. Pokud si žena přeje nebýt na porodním sále bez někoho blízkého, může ji doprovodit kamarádka, maminka, nebo třeba dula, speciálně vyškolená žena pro podporu rodících žen.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *