Těhotenství? Devět měsíců očekávání vnímají nastávající rodiče jako velmi vzrušující období plné nových poznatků. Na povrch se však zároveň derou pochybnosti a nejistota. A jednou z největších nejistot je, že nikdo totiž na sto procent neví, kdy se dítě narodí. Navzdory několika metodám, které mohou termín porodu vypočítat, je přesný čas tajemstvím až do poslední chvíle.

Pokud termín porodu neznáte a ještě jste nebyla na ultrazvukovém vyšetření, pomůže vám tato těhotenská kalkulačka na webu modrykonik.cz. Zadáte datum poslední menstruace a dozvíte se, kdy (přibližně) budete rodit.  A mimo jiné i další důležité informace, které by se vám mohly hodit. Například průměrnou délku a hmotnost miminka či aktuální týden těhotenství.

Připravte se na nečekané události

Každá těhotná žena by se měla psychicky připravit na neočekávané události. Ačkoli těhotenství většinou trvá 38 až 42 týdnů, není neobvyklé, že se miminko rozhodne přijít na svět před nebo po tomto termínu. Ve skutečnosti se až 10 % dětí narodí předčasně a spousta miminek naopak v děloze vyčkává o něco déle, než kolik činí délka „normálního“ těhotenství.

Přečtěte si:   ZOO park Vyškov
Termín porodu není nikdy zcela jistý. Jak ho vypočítat a na co se připravit?
Termín porodu není nikdy zcela jistý. Jak ho vypočítat a na co se připravit?

Pozor na příznaky porodu

S blížícím se termínem porodu je důležité sledovat příznaky, které mohou naznačovat, že se porod blíží. Patří mezi ně například pravidelné kontrakce, pocit tlaku v pánvi a krvavý výtok nebo výtok plný hlenu. Na druhou stranu je dobré vědět, že se u některých žen v předstihu neprojevují vůbec a některé je mají i několik týdnů před skutečným začátkem porodu.

Buďte v kontaktu se svým poskytovatelem zdravotní péče

Pokud máte ohledně termínu porodu pochybnosti (např. když jste na těhotenství přišla příliš pozdě a není možné přesně stanovit datum) nebo pokud pociťujete jakékoliv příznaky blížícího se porodu, buďte v kontaktu se svým poskytovatelem zdravotní péče. Pomůže vám určit, jestli rodíte a poradí vám, kdy se vydat do porodnice. A samozřejmě bude pečlivě sledovat zdravotní stav a vývoj vašeho miminka –  budete mít jistotu, že vše probíhá tak, jak má.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *