Alexas_Fotos / Pixabay

Hledání kvalitní půjčky je pro spoustu lidí docela oříšek – ne každý se ve světě financí dobře orientuje a nabídky půjček už je dnes tak rozmanitá, že vybrat si tu nejlepší není žádná legrace. Kvalitní půjčka se ale dá získat nejen u bank, kde jsou obecně nižší úrokové sazby, ale i u nebankovních společností. Je pouze třeba vybírat pečlivě a zvolit si takový úvěr, který je maximálně bezpečný, prověřený a nabízí rozumné podmínky.

U bankovních úvěrů se zaměřte hlavně na úroky

V případě, že splňujete požadavky bank a rozhodli jste se vzít si půjčky u některé z nich, nemusíte mít obavy, že by mohlo jít o podvod. Banky jsou vždy sázkou na jistotu a žádná nebezpečí vám u nich v tomto směru nehrozí. Při výběru nejlepší půjčky se tak zaměřte zejména na výši úrokové sazby – ta se může u některých bank dost výrazně lišit a zvláště pokud si berete hodně vysoký úvěr, můžete tak ve finále dost peněz ušetřit. Určitě se vyplatí použít i některé weby, zaměřené na srovnání půjček.

Nebankovní půjčky přinášejí větší riziko

U nebankovních úvěrů už je nebezpečí podstatně vyšší, mnoho subjektů, které je nabízejí, nepatří k těm poctivým. Rizikové jsou zejména půjčky s poplatkem předem, pozor byste si měli dát i na půjčky, kde je nutné nejdříve někam zavolat. Opět platí, že ideální je vybrat si půjčku s pomocí nezávislého webového portálu, specializovaného na srovnání půjček (např. CoolPůjčky.cz, ParádníPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz).

Smart půjčka je kvalitním a bezpečným hotovostním úvěrem

Ne každý má zájem o bezhotovostní variantu půjčky a mnoho lidí preferuje výplatu peněz v hotovosti na ruku. Pro ty, kteří nechtějí peníze na účet, je jednou z nejlepších možností nebankovní Smart půjčka. Jde o úvěry od 5 000 Kč až do 70 000 Kč, které se splácejí po dobu 13 nebo 16 měsíců. Půjčka je dostupná pro všechny české občany starší 18 let, jenž mají trvalý příjem, k vyřízení jsou potřeba dva doklady totožnosti. V hotovosti se provádí nejen samotná výplata půjčky, ale i pro jednotlivé splátky si vždy přijede obchodní zástupce firmy až k vám domů. Smart půjčku mohou získat nejen pracující, ale i důchodci nebo maminky na mateřské dovolené.

Přečtěte si:   Které typy pojištění se vyplatí sjednat?

Hodně oblíbené jsou rychlé krátkodobé půjčky

K nejžádanějším druhům půjček patří v posledních letech zejména rychlé a krátkodobé úvěry, kterým se říká také SMS půjčky nebo jednoduše půjčky do výplaty. Zpravidla se jedná o úvěry v řádu několika tisíc korun se splatností cca jeden měsíc, jejich sjednání velmi rychlé a snadné. Mnoho z nich navíc můžete získat i bezúročně, noví klienti mají často první půjčku zdarma – příkladem je Zaplo.cz, Japonská půjčka, Ninja půjčka, CreditAir nebo Via SMS. U opakovaných žádostí už jsou ale půjčky vždy zpoplatněny a to pečlivěji je třeba vybírat tu s nejnižšími poplatky.

Kvalitní půjčku vám nejlépe najde nezávislý srovnávač

Srovnání půjček na internetu je nejlepším způsobem, jak si opravdu kvalitní úvěr najít. Použít pro tyto účely můžete hned několik nezávislých webů, velmi kvalitní jsou např. PůjčkyHned.cz s podrobnými recenzemi nejlepších českých půjček. Největší výběr úvěrů pak nabízejí CoolPůjčky.cz, které zahrnují téměř 120 recenzí a neustále přibývají další. Ve srovnání půjček se jednotlivé produkty porovnávají podle několika kritérií, kromě výše úvěru a doby splácení patří k důležitým parametrům také úroková sazba nebo roční procentní sazba nákladů, která je mnohdy důležitější než samotný úrok.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *