Každý potřebuje zdravý a klidný spánek

Arieth / Pixabay

Kolik je vám let? Vlastně vůbec nevadí, jestli slavíte patnáct, třicet, čtyřicet nebo šedesát. V každém věku oceníte kvalitní spánek, během kterého vás nic nebolí, nedráždí a prožijete si jenom pěkné sny. Ne všichni mají vždy bezproblémový spánek, ale i potíže se dají mnohdy snadno odstranit.

Kam se dneska uložíte?

Nastanou situace, kdy si s místem na spaní neporadíte. Hlavně, když usínáte jinde než v domácím prostředí. Ano, ubytovny, pronajaté byty a hotely nenabízí vždy pohodlné postele, ale právě proto oceníte, kam se vrátit za naprostým komfortem. Základ pro kvalitní spánek činí místnost, kde budete spát. Měli byste myslet na dostatečné větrání a vybrání barev pro interiér, protože některé vás mohou spíše dráždit než navodit atmosféru pro zklidnění. V ložnici vynechte i zapnuté různé elektronické přístroje. Dívat se na televizi přímo zpod peřiny vyznívá velice lákavě, ale vás partner nemusí mít zrovna v oblibě poslouchat každou noc nekonečné seriály, sportovní přenosy a akční filmy.

Načerpejte nové síly během noci

Určitě se ráno chcete probudit s dostatkem sil, proto nezapomeňte na pořízení kvalitních postelí, polštářů, přikrývek a roštů. Pochopitelně nezapomeňte na matrace, kterých současný trh nabízí mnoho a stačí si vybrat vám nejvíce vyhovující typ. Od kvalitní matrace chtějte co nejlepší ortopedický efekt, aby se mohla pěkně přizpůsobit křivkám vašeho těla. Opora těla by měla být pevná, ale současně i tak měkká, aby se páteř dostala do správné polohy a mohla se při odpočinku dobře uvolnit. Svaly se v této době dobře uvolní a jakmile vstanete, neměli byste se cítit polámaně, mít ztuhlé svalstvo a nepříjemné pnutí za krkem. V době letních veder se hodí i účinná klimatizace, kterou si nastavíte na vyhovující teplotu. Tělo si odpočine od předávkování slunečními paprsky a nebudete se nepříjemně potit a převalovat kvůli dusnu.

 • Pro tento článek si můžete zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!

  Cena za umístění reklamy pod tento článek je 80 CZK. Tato se zobrazí okamžitě po zaplacení přes platební bránu PAYPAL (tlačítko níže) a zůstane zde na trvalo. Počet reklam pod tímto článekm je omezen na tři. Přečtěte si prosím pravidla a doplňující informace.
Powered by pes502

Zanechejte odpověď

Copyright © 2017 Kvalitní.cz ·