Kolik je vám let? Vlastně vůbec nevadí, jestli slavíte patnáct, třicet, čtyřicet nebo šedesát. V každém věku oceníte kvalitní spánek, během kterého vás nic nebolí, nedráždí a prožijete si jenom pěkné sny. Ne všichni mají vždy bezproblémový spánek, ale i potíže se dají mnohdy snadno odstranit.

Kam se dneska uložíte?

Nastanou situace, kdy si s místem na spaní neporadíte. Hlavně, když usínáte jinde než v domácím prostředí. Ano, ubytovny, pronajaté byty a hotely nenabízí vždy pohodlné postele, ale právě proto oceníte, kam se vrátit za naprostým komfortem. Základ pro kvalitní spánek činí místnost, kde budete spát. Měli byste myslet na dostatečné větrání a vybrání barev pro interiér, protože některé vás mohou spíše dráždit než navodit atmosféru pro zklidnění. V ložnici vynechte i zapnuté různé elektronické přístroje. Dívat se na televizi přímo zpod peřiny vyznívá velice lákavě, ale vás partner nemusí mít zrovna v oblibě poslouchat každou noc nekonečné seriály, sportovní přenosy a akční filmy.

Načerpejte nové síly během noci

Určitě se ráno chcete probudit s dostatkem sil, proto nezapomeňte na pořízení kvalitních postelí, polštářů, přikrývek a roštů. Pochopitelně nezapomeňte na matrace, kterých současný trh nabízí mnoho a stačí si vybrat vám nejvíce vyhovující typ. Od kvalitní matrace chtějte co nejlepší ortopedický efekt, aby se mohla pěkně přizpůsobit křivkám vašeho těla. Opora těla by měla být pevná, ale současně i tak měkká, aby se páteř dostala do správné polohy a mohla se při odpočinku dobře uvolnit. Svaly se v této době dobře uvolní a jakmile vstanete, neměli byste se cítit polámaně, mít ztuhlé svalstvo a nepříjemné pnutí za krkem. V době letních veder se hodí i účinná klimatizace, kterou si nastavíte na vyhovující teplotu. Tělo si odpočine od předávkování slunečními paprsky a nebudete se nepříjemně potit a převalovat kvůli dusnu.

Přečtěte si:   Jdete poprvé do posilovny? Víme, jak se připravit!
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *