Demolition Excavator House Roof  - schauhi / Pixabay

Když rekonstruujeme byt, pak obvykle jako první řešíme estetickou a hned po ní i praktickou stránku celého procesu. Ale zapomínáme na to, že by měla být ve hře i bezpečnost. Ne vždy jsou totiž kupříkladu staré rozvody vyhovující. Bohužel na nás nebezpečí často číhá na místech, kde si to vůbec neuvědomujeme. A jak si s tím tedy poradit?

Nejdříve si ujasněte, jaké jsou potřeby vaší rodiny a v jakém stavu váš dům či byt je. Zamyslete se nad využitím každého prostoru a sepište, co konkrétně vám nevyhovuje a co byste naopak chtěli zachovat. Tím by měla každá správná rekonstrukce domu i bytu začít.

Dejte si pozor na rozvody

Předem si určete, zda bude vaše rekonstrukce jenom „optická“, či zda bude zahrnovat i stávající elektrické sítě nebo rozvody vody. S jejich stavem by vám měl vždy poradit odborník, jako laikové totiž obvykle nedokážeme posoudit všechny aspekty celého procesu.

Přečtěte si:   Generální úklid kanceláří? Přenechejte dílo skutečným profesionálům

Zamyslete se nad světelnými podmínkami

Jedna z nejčastější otázek majitelů nemovitostí, kteří se snaží o jejich rekonstrukci, zní: Jak mohu do místností propustit více světla? Zamyslete se kupříkladu nad tím, zda by nebylo místo běžných velkých oken možné použít alespoň v obývacím pokoji celoplošně průhledně dvoukřídlé dveře. Během teplejší části roku je tak možné venkovní a vnitřní prostor zcela propojit a v zimě se naopak budete těšit téměř z nadbytku světla. Takže mimo jiné ušetříte i za elektřinu.

Jak na rekonstrukci příček

Jedním z typických prvků rekonstrukce bytu bývá úprava příček. Jejich znakem bývá to, že nenesou žádnou zátěž, takže je lze obvykle z velké části vybourat. Vždy je však nutný posudek odborníka. A bránit se nemusíte ani instalaci a vytvoření správné propojky, která vám umožní v případě potřeby vytvořit i otvor v hlavních stěnách. To platí i pro panelové domy, i když v nich jsou nabízené možnosti poněkud méně bohaté.

A pokud si s čímkoliv nevíte rady, obraťte se na specialisty. Ty najdete třeba na stránkách Zarizujibyt.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *