Třetí článek ze série „Udělej si sám“ Vám přináší slibovaný stavební postup. Jdeme na to!

1)      Vyznačíme si výřezy na čtyři svislé trámy tak, aby byly ve stejné výšce. Zafixujeme první dva trámy.

2)      Ruční pilkou vyrobíme zářezy do hloubky 2,6 centimetrů. Ohraničený materiál odsekneme ostrým dlátem.

3)      Spojíme dvě latě o rozměru 2,6 x 4,5 centimetrů.

4)      Desky natřeme základní barvou. Délky desek přeneseme z nákresu, vše přeřízneme, vyvrtáme otvory pro šrouby a tužkou vyznačíme polohu výřezů pro okna, která vytvoříme vzápětí.

5)      Okraje oken zakulatíme a přetřeme bílou barvou, po zaschnutí nabarvíme na požadovanou barvu.

6)      Vytvoříme obložení kupříkladu z desek Depafit, které lze snadno proříznou ostrým nožem, připevníme na stěny oboustrannou lepicí páskou.

7)      Pro šroubové spoje vyvrtáme slepé otvoru průměru 2,5 centimetru, trám poté provrtáme vrtákem s průměrem 0,8 centimetrů.

8)      Při montáži začínáme obvodovými díly, poté až shora dosedajícími trámy o rozměru 9 x 9 centimetrů, ty připevníme tesařskými vruty s talířovou hlavou.

9)      Vše ukotvíme do zdi šrouby a hmoždinkami.

Přečtěte si:   Přineste si kousek přírody i do města

10)   Podlahovou desku použijeme jako šablonu na koberec. Desku vložíme, přišroubujeme, překryjeme kobercem, který přilepíme opět oboustrannou lepicí páskou, jako při lepení obložení.

11)   Od rohů připevňujeme desky šrouby v odstupech.

12)   A máme hotovo!

Délku nohou zjistíte odečtením dvaceti centimetrů od výšky stromu. Domeček jako takový měří zhruba jeden metr. Odečtete-li tedy jeden metr od výšky stromu, zjistíte, jak vysoko nad zemí bude domeček situován. Tak jak se Vám dílo povedlo? Nepadá nikomu na hlavu? Skvěle, nejvyšší čas se pochlubit s pohádkovým domečkem na stromě Vašim potomkům, jistě budou nadšeni, to Vám tedy garantujeme.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *