Do pokojíčků našich nejmenších bezesporu patří koberce. Správně zvolený koberec znamená dekoraci místnosti, ale především si jej pořizujeme z praktických účelů. Vybírat si můžeme ze stovek nejrůznějších velikostí, barev a druhů vlasu. Možná Vám ale unikl jeden z trendů poslední doby – koberce s charakteristickými dětskými motivy. Kdepak, nemáme na mysli žádné obyčejné barevné koberce, které mají své uplatnění i mimo pokojíčky. Hovoříme zde o hravých koberečcích, tedy o kobercích s potisky vhodnými na hraní.

Mezi nejznámější dozajista patří ty s potiskem rušného města plného silnic, kde se Váš syn, ale i dcera, do sytosti vyřádí s autíčky a jinými dopravními prostředky. Takový set automobilů a koberce pak už stačí doplnit vhodnou autodráhou, nejrůznějšími 3D myčkami aut a podobně. Nezůstávejme ale jen u malých závodníků, i slečny si rády užijí zábavu s kobercem.

Máte-li doma malou princeznu, jež miluje nejrůznější tajné skrýše po celém domě, pořiďte jí koberec na stěnu. Vy uchráníte omítku čistou a Vaše dcera získá jedinečný kousek vybavení pokojíčku. Nejen, že, pokud pořídíte koberec s hravým vzorem, bude nadšená z potisku, avšak stačí si také představit, jak takový „nově vzniklý“ prostor využije jinak. A jak? Získá tak přeci jedinečné místo, kde se může posadit ke zdi, aniž by prochladla a může v poklidu utíkat ve své fantazii do dalekých krajů, dob plných draků a chrabrých rytířů.

Přečtěte si:   Akvárium jako moderní doplněk interiéru

Pro všechny tu pak jsou koberce s potiskem skákacího panáka, člověče, nezlob se nebo šachů. Tyto koberce jsou charakteristické kratším vlasem, jenž se výborně hodí pro všechny zmíněné hry.

Jestliže uvažujete nad pořízením koberce do dětského pokojíku, věřte, že neprohloupíte. Koberce jsou do dětských pokojů vhodné nejen z důvodů dekorativních a funkčních, ale také proto, že do určité míry tlumí zvuky a chrání padající předměty před rozbitím. Věřte nebo ne, koberec je v dětském pokoji nutnost. A pokud se jedná o hravé koberce, potěšíte navíc i svého potomka.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *