Děti rostou jako z vody. Možná klišé, avšak něco pravdy na tomto rčení určitě bude. Vždyť se každé léto divíme, že jsou našim potomkům krátké kalhoty, malé boty a trička by už také potřebovala vyměnit. Tak, jako se zvětšuje Vaše dítě, tak by se měl zvětšovat i nábytek v jeho pokojíčku. Pokud ale vyberete hned napoprvé ten správný typ nábytku, tedy rostoucí provedení, věřte, že stoleček nebo židlička vydrží malému nezbedovi i několik let. To už se vyplatí trošku zainvestovat do kvalitního rostoucího nábytku, nemyslíte?

Pomalu ale jistě nastal podzim, venku už není ideální počasí na zahradničení, tak proč právě teď nezačít s nákupy rostoucího nábytku? Nejdůležitějším je samozřejmě správný stůl a židle k němu patřící. Oba tyto komponenty malý školák potřebuje denně, někdy zde stráví i několik hodin denně. Proto zapomeňte na bůhvíjaké šetření a investujte opravdu do kvalitního výrobku, který něco vydrží a poslouží Vám i Vašemu dítěti po několik dalších let.

Už dávno neplatí, že stůl je pouze odkládací plocha. Dnes se pod pojmem „stůl“ myslí spíše multifunkční jednotka, jež poslouží dokonale pro uložení veškerých psacích pomůcek nejen do školy, ale malý školák bude požadovat, aby se na stůl vešel i počítač, aby stůl byl ergonomicky dokonalý. Vy si pak trvejte na tom, aby rostoucí stůl šel nastavovat pohodlně do výšky a měnit jeho sklon. Na trhu je k dostání několik typů pracovních desek stolů. Vybírat můžete z masivu, pevného lamina a mnohých dalších. Jelikož dětský pokoj není žádná výstavní místnost, vyplatí se sáhnout po levnějším a odolnějším laminu ve světlejším provedení – buku, či dekoru břízy. Kvalitní pracovní desku lze samozřejmě pohodlně nastavovat do mírného sklonu kličkou nebo kolečkem, což zvládne dítě naprosto samo. Nezapomínejte, že pracovní stůl má být nejen šikovně vybaven, ale musí se také dítěti líbit. Dítěti vybíráme židli na kolečkách s libovolnou nastavitelností hloubky a výšky sedáku nebo i područek. I zde ale platí, že nábytek se měl nakupovat s dítětem, aby se nestalo, že něco nakoupíte a potomek odmítne obývat pokojíček se stolečkem, který se mu ani trošku nelíbí.

Přečtěte si:   Jak probíhá oprava dveří po vloupání?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *