Stále větší oblibu si v našich domovech získávají LED žárovky a pásky. Pokud hledáte dárek pro svého muže – domácího kutila, můžete sáhnout také po LED zářivce nebo reflektoru.

Některé z LED žárovek nachází uplatnění zvláště v nábytkových stěnách a sestavách, nebo třeba v domácím baru, jiné máme ve stropních svítidlech, další s bodovým osvitem třeba nad umyvadlem nebo v předsíni. Bodovkami to začínalo, avšak o místo na slunci se nyní dělí také LED páskami. Ty se osvědčují jako velice praktické především na osvětlení kuchyňských linek a pracovních desek, v obývací části pomohou s osvětlením prostoru za televizí, dobře vypadají také jako prvek zvýrazňující malby obrazů. Tyto pásky bývají hojně využívané také při osvětlení jednotlivých částí koupelen, například sprchového koutu nebo prostoru nad vanou. Jsou to ale pomocníci všestranní. Hravě se nimi osvětlíte totiž také akvária a voliéry a navíc se těší oblibě u příznivců autotuningu, kteří je využívají jako dekorativní osvětlovací prvek svých vozů. Možná je právě zmínka o vytuněném autě doplněném o LED pásky nošením dříví do lesa, neboť i vy máte doma muže, který tuningu holduje a byla jste to zrovna vy, kdo mu pomáhal je na auto lepit. Tyto pásky jsou ohebné, pružné a vodotěsné a můžete je zakoupit v několika barevných variantách.

Přečtěte si:   Hledáte truhlářství Praha-východ? Je tady Hopla

Když se odpoutáme od praktické nebo zdobící funkce LED žárovek a pásků, má tato technologie i řadu dalších výhod. Mezi nezanedbatelné patří úspora energie oproti klasickým žárovkám a zářivkám, menší výhřevnost, nebo až dvacetkrát delší životnost.

Za zmínku stojí také LED zářivky, které využívají zejména muži, většinou pro práci na autě, v dílně nebo půdě. Ti pak ocení možnost okamžitého rozsvícení na plný výkon bez zbytečných prodlev. Aby výčet LED svítidel byl úplný, je zapotřebí zmínit ještě LED reflektory, které představují ve své skupině novou technologii s využitím LED světelných diod. Tito pomocníci vám zajistí přímé světlo za nejnižší náklady i všude tam, kde je zapotřebí osvětlit velký prostor.

Pokud je váš muž domácí kutil, praktickým dárkem mu jistě uděláte radost. U LED zářivky ocení jak vaši nápaditost, tak také svého nového malého flexibilního pomocníka a pokud z krabice vybalí rovnou LED reflektor, uvidíte, jak to vypadá, když se dospělý chlap raduje jako malý kluk.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *