Přicházejí každý rok, ať chcete, anebo ne, nevyhnete se tomu. Čemu? Přeci vánočnímu shonu, jenž zastihne snad všechny. A naprostá nezbytnost v našich zeměpisných šířkách, vánoční stromeček, si vyžádá desetitisíce jedliček, smrčků a jiného stromoví do našich obydlí. Přemýšleli jste někdy, že už nebudete pořizovat tyto toliko typické stromky?

Většinou se se všemi smrčky, jedličkami, a kdo ví, čím ještě, musíme rozloučit brzy, maximálně nám vydrží do Třech králů, šestého ledna. Brzy začne opadávat, stává se prvkem na obtíž, než na okrasu. Avšak jehličnan v květináči, to je jiná káva. Můžete se z něj radovat po celý rok. Máme pro Vás jeden tip na vánoční stromeček v květináči. Araucariu, česky blahočet. Nalézt ji můžete i pod obchodním názvem pokojový smrček, popřípadě jedle. Sice má své nároky, ale není jich mnoho, abyste je nemohli hravě splnit.

Araucarie patří mezi jehličnany z čeledi blahočetovitých, dnes poměrně vzácné čeledi. Avšak je ještě v něčem výjimečná, jako jediný druh lze araucarie pěstovat jako pokojovou rostlinu. Dříve byl blahočet různolistý, araucarie, poměrně hodně rozšířený, jelikož vyžaduje chladné místnosti, což nebyl problém v dřívějších dobách, kdy se topilo kamny, zařídit. Byty s ústředním topením nejsou pro blahočet různolistý to pravé ořechové, navíc suchý vzduch, hotový zabiják araucarií. Nutné tu je tedy pravidelné rosení, kdo to bude dodržovat, má vyhráno. Brzy mu araucarie zesílí a dosáhne značných velikostí. Blahočet má rád světlé, vlhčí a vzdušné stanoviště, v létě Vám bude děkovat za stinné místo na terase, v zimě zase přivítá zimní zahradu. Rozmnožovat ji můžete řízkováním z vrcholu, bohužel uříznutý vrchol již nikdy nedoroste. Což však při využití blahočetu jako vánočního stromečku příliš nevadí, nasadíte-li na vrchol vánoční hvězdu, či jinou špičku.

Přečtěte si:   Přinášíme vám tipy na garážová vrata
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *