rucnikV minulém díle jsme Vám přinesli především obecné rady při koupi vany, případně sprchy, se kterou se dá výborně zrelaxovat. Dnešním dílem se zaměříme na vůni, světlo a slibované heboučké ručníky. Máte se nač těšit.

Věřte nebo ne, ale i detaily dokáží veliké věci. Nejen barva, ale i takový vzor ručníků sehraje svoji roli v celkovém vyznění Vaší koupelny. Není nad to, když si do setmělé koupelny přinesete vonné svíčky, které vhodně, tedy i bezpečně, umístíte po prostoru. Docílíte tak intimní atmosféry, která bude mít pozitivní dopad na celé tělo. Vůně se dostane do každé Vaší buňky a při odchodu z koupelny budete takřka jako vyměněný. Abyste zabránili nehodě, svíčky umístěte buď na pračku, popřípadě na okenní parapet, nad nímž nejsou záclony. Vůně docílíte i nákupem relaxačních pěn, ve vodě rozpustných olejíčků či mýdel s relaxačními vlastnostmi. Skvělé je také nechat v horké vodě ve vaně vylouhovat listy aloe vera, heřmánku nebo levandule. Nejen, že tyto rostlinky nádherně voní, avšak mají i uklidňující a hojící vlastnosti.

Přečtěte si:   Zrelaxujte a užívejte si života i přes zimu 1

Kolikrát denně asi používáte ručníky, osušky? Možná si myslíte, že pouze jednou večer po koupeli, ale uvědomte si, že chodíte v průběhu dne i na WC, tudíž přijdete do styku s ručníkem častěji, než by se mohlo na první pohled zdát. Při výběru materiálu tohoto šikovného pomocníka tedy raději dvakrát měřte a jednou řežte, tedy spíše dvakrát přemýšlejte, jak by mohl daný materiál vypadat po několika vypráních a teprve poté nakupujte. Mohlo by se totiž stát, že po jednom, dvou vypráních Vám zůstane v rukou pouze kus látky, která nesaje a ruce spíše drhne, než aby hladila a utírala. Ideální gramáž látky použité na ručníky se pohybuje nad hodnotou čtyři sta padesáti gramů na každý metr čtvereční. Čím delší vlas bude osuška mít, tím Vám bude lépe sát vlhkost a zároveň i rychleji schnout. A nezapomeňte, při praní ručníku nepoužíváme nikdy aviváž a ručníky nežehlíme.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *