Praktický komín
Praktický komín
Praktický komín

Pokud jste se i vy rozhodli ušetřit na vytápění a pořídit si topidlo na tuhá paliva, bude vás čekat ještě jedna zásadní povinnost, která s topením úzce souvisí, a tou je revize komínu. Je důležité zjistit, v jakém stavu se nachází váš stávající komín, a posoudit, zda jej můžete využít pro odvod spalin z tuhých paliv nebo ne.

Zděné komíny mají často problém s působením kyselých spalin z tuhých paliv, které materiál komínu naleptávají a mohou způsobit až jeho poškození. Proto je vhodné využít možnosti instalovat do stávajícího komínu, pokud je zatím v dobrém stavu, komínovou vložku.

Velmi odolným materiálem, který se v těchto případech používá, je nerezová ocel. Komíny nerez představují ideální řešení pro odvod spalin z jakéhokoli vytápění. Jsou dostatečně odolné vůči extrémním teplotám, vlhkosti i působení chemických látek, které spalováním vznikají. Zjistíte-li, že váš stávající komín je pro odvod spalin již dále nevyhovující, vyměňte jej za nový.

Měňte chytře a pořiďte si komín, který vám dlouho vydrží. Nerezové komíny mají díky svému materiálu ohromnou odolnost a velmi dlouhou životnost. Komíny-nerez.cz vám nabídnou širokou škálu dílů nerezových komínů, díky tomu si komín sestavíte na míru přesně podle vašich představ a požadavků. Díly nerezových komínů jsou k dostání v různých tvarech i velikostech, snadno tak komínové potrubí napojíte na kouřovody od topidla.

Přečtěte si:   Bazén vám přinese veselé zážitky

Nerezová ocel propůjčuje komínu také nízkou hmotnost, díky které je možné nerezový komín zbudovat v domě také dodatečně, komín nepotřebuje vlastní základ, můžete jej umístit jednoduše zvenku na fasádu a bude vám spolehlivě sloužit dlouhá léta. Nízká hmotnost také značně usnadňuje samotnou instalaci, kterou zvládne každý průměrně zkušený domácí kutil. Neváhejte tedy, navštivte Komíny-nerez.cz a pořiďte si praktický nerezový komín i vy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *