Stává se velmi často, že při skladování se objeví vlhkost, která ne příliš blahodárně působí na vaše zboží. S vlhkem se setkává téměř každý, kdo skladuje zboží, součástky, náhradní díly, apod. Jak s vlhkostí zatočit?

Vysoušedla pomůžou

Pomoci od vlhka dokážou vysoušecí sáčky nebo volná vysoušedla. Pomáhají chránit výrobky proti korozi snížením relativní vlhkosti okolního vzduchu pod kritickou hodnotu.
Vysoušecí sáčky, které nabízí e-shop s kartony a ostatními obalovými materiály www.paketo.cz, dokážou absorbovat vlhkost až do 36 % své hmotnosti. Liší se zejména druhem vysoušecí hmoty a počtem vysoušecích jednotek v daném balení.

Volné vysoušedlo na bázi oxidu křemíku s názvem Silikagel dokáže do svých pórů pohltit vlhkost až do již výše zmíněných 36 % své hmotnosti. Silikagel je vysoce pórovitý, což je jeho velkou výhodou. Prodává se volně, vážený na kilogramy, balený v plechovkách.

Dalším typem vysoušedla na bázi oxidu křemíku jsou vysoušecí sáčky Tropagel. Tropagel pohlcuje vlhkost až do 30 % své vlastní hmotnosti. Tento druh vysoušedla se dělí na 3 skupiny. Do skupiny s označením TA spadají prachotěsné sáčky z dutého a velmi pevného materiálu (Tyvek). Skupina PA je vhodná pro běžné používání. Vysoušedlo je taktéž uzavřeno v prachotěsném papírovém sáčku. Poslední skupina VA je určena pro všechny účely zámořského balení. Sáček je vyroben z bezprašného a velmi kvalitního netkaného materiálu se závěsem.

Přečtěte si:   Žaluzie mohou být nejen funkční ale i estetické

Dalším typem vysoušedel od Paketo.cz, jsou finančně o něco málo náročnější  vysoušecí sáčky z hlinitého materiálu bentonitu. Jsou určené zejména pro průmyslové využití a zámořskou přepravu (do krabic, kartonů, beden, přepravek, apod.). Bentonit je bez zápachu. Je vhodný pro chemické, farmaceutické produkty, náhradní součástky, stroje, apod. Někdy bývá vysoušedlo opatřeno indikátorem vlhkosti.

Nenechte vlhkost ničit vaše zboží. Pořiďte si vysoušedla nebo vysoušecí sáčky.

Kartony a krabice ve všech podobách

Potřebujete-li krabice atypických rozměrů, na  Paketo.cz vám dokážou zhotovit krabici dle vašeho přání. Vybírat si můžete z rozmanitých materiálů a typů. V jejich standardní nabídce najdete krabice klopové, krabice s víkem, dárkové barevné krabice, stěhovací krabice a spoustu dalších. Stačí si vybrat.

Obchod nabízí širokou škálu a téměř celý systém obalových materiálů na jednom místě. Takže šetříte čas i peníze, jelikož při objednávce nad 1500 Kč neplatíte poštovné.

To už se vyplatí, co myslíte?

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *