Pokud jste milovníky cihlových obkladů, avšak není ve vašem případě možné vytvořit obklad z pravých cihel, nemusíte ztrácet naději. Výrobci přišli s řešením v podobě lícových a lícovaných cihel, které vytváří dokonalý vzhled zdiva. Na výběr je vzhled ozdobných cihel – jedná se o pravidelný obdélníkový tvar cihly, nebo vzhled obkladové pásky o rozměru cca 980 x30 mm, stále vyhledávanějších je vzhled starých bouraných cihel, majících nepravidelný okraj.

Lze je použít jak v interiéru, tak v exteriéru. Jsou ohebné, lehké a nezatěžují zdivo. Lícové cihly jsou vhodné rovněž pro zateplení fasády, ať mineráln vatou, tak polystyrenem. Díky paropropustnosti tohoto obkladu nedochází k nechtěnému uzavření stěn.

Při práci s nimi oceníte jejich ohebnost, neboť obložit rohy a různá zakřivení nepředstavuje vůbec žádný problém, protože jejich tloušťka se pohybuje mezi 3-4 mm. Vyrobeny jsou z barevného křemičitého písku nebo z přírodního drceného mramoru, takže přírodní vzhled  je dokonalý. Na nalepení tohoto obkladu si ve většině případů nemusíte zvát ani odborníka. I průměrně zdaný kutil ho zvládne bez složité přípravy a vybavení. Nebudete potřebovat ani řezačku, protože tento obklad se střihá nůžkami! Lepí se flexibilním lepidlem, které mají v nabídce firmy, jež tyto obklady dodávají. Pro instalaci obkladu je zapotřebí jen odhodlání, trocha šikovnosti a maximálně dobrá rada v podobě návodu či instruktážního videa.

Přečtěte si:   V srdci Prahy vznikají nové byty v rámci projektu Byty na Vackově

Tento obklad se velmi pěkně vyjímá například na obložení komínů, nebo třeba na jedné ze čtyř zdí, v kontrastu s hladkými stěnami místnosti.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *