Vaše zahrada nemusí žít jen ve dne, ale její krásu můžete objevit i v podvečer a večer. Stačí přitom málo – několik solárních lampiček, které jí dodají romantický nádech.

Solární lampička je vhodná pro světlení cestiček, jezírek, stromů, keřů a spousty dalších objektů vaší zahrady. Velmi oblíbené jsou solární lampičky, které lze samostatně pomocí bodce zastrčit do země, neboť je možné je bez problémů a složitostí přemístit dle potřeby během chvíle na jakékoliv jiné místo na vaší zahradě. Kromě těchto lampiček lze zvolit modely závěsné, které vyžadují složitější namontování na zeď či na úchyt. Solární lampičky mohou být buď pevné, nebo s kulovým kloubkem, díky kterému je možné jejich světlo nasměrovat. O tyto lampičky není třeba se vůbec starat. Jedná se o LED svítidla, o kterých s nadsázkou lze říci, že je stačí „zasadit“ a nechat žít svým vlastním životem. Svítidlo, vybavené akumulátorem v podobě baterie, se totiž během dne dobije, po setmění se automaticky zapne a po rozednění se opět samo vypíná. Doba a intenzita světla je závislá na délce slunečního svitu. Avšak i ve dnech  kdy slunce v podstatě neuvidíte  se lampička probouzí večer k životu. Její svit ale není tak pronikavý a dlouhý jako za jasných  slunečních dnů.

Přečtěte si:   Pět tipů pro údržbu nadzemního bazénu

Milovníci romantiky mohou volit stylovou zahradní lucernu z kovu nebo plastu a tu správnou barvu doplňku své zahrady vybírat třeba z černé, nebo z provedení s mosaznou patinou. Pro moderněji založené vlastníky zahrad je na trhu pestrá nabídka svítidel nejroztodivnějších tvarů, od úplně jednoduchých a ladných, po modely složitého vypracování. Tyto okrasné lampičky jsou k dostání bez detektoru pohybu a svítí po celou dobu příšeří a tmy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *