1 akvariumPohled na vodní rostliny a rybičky prohánějící se v akváriu je určitě úžasný a pro mnohé i uklidňující. Hodí se skutečně všude, stačí mít jenom chuť se o rostliny a rybičky trochu starat. Akvária seženete v různém tvaru a provedení. Kromě skla či jiných průhledných materiálů dotváří akvárium různé dřevěné doplňky, podstavce či skříňky.

Doma si nejprve najděte vhodné místo pro akvárium. Vyberte raději tmavší místo, které není vedle okna a je co nejvíce zamezeno vnikání přírodních slunečních paprsků. Živočichům v akváriu nebude svědčit ani místo vedle elektrospotřebičů a blízko dveří. Akvárium si pochopitelně nepostavíte jen tak na lino nebo koberec, potřebujete ho umístit na viditelném místě. Pokud půjde o nábytek, měl by mít dostatečně vysokou nosnost. Postavte ho raději na speciální skříňku, stojan nebo stolek pod akvárium. Na stolek ještě dejte podložku, aby se celková váha rozložila rovnoměrně. Dbejte na vodorovnou polohu a blízkost u zásuvky elektrického proudu, kde je nutné zapojit topení, osvětlení, filtr apod.

Do akvária se dá umístit kromě živočichů mnoho jiného. Nemělo by chybět ani efektní pozadí do akvária. Jestliže zvolíte 3D pozadí, postaráte se o optické rozšíření nádrže. 3D pozadí mají přirozené motivy a provedení a hodí se pro všechny druhy akvárií. Provedení se přibližuje přirozeným prostředím ryb. Aby se ryby nerozhodly plavat za pozadí, doplňuje pozadí síťka na bočních hranách.

Přečtěte si:   Kuchyně na míru vám zaručí komfort i v atypickém interiéru. Designem se přitom vyrovnají i luxusním kuchyňským linkám

Důležité je osvětlení akvária, které by mělo být optimální, aby se dařilo celému systém v akváriu.

Do sladkovodních akvárií se nejčastěji dávají světelné trubice a jiná speciální světla. Akvárium by mělo být osvětlené okolo dvanácti hodin. Osvětlení se jednoduše montuje a může být zabudované již přímo v krytu akvária. U jednotlivých druhů osvětlení je uvedeno, pro jak dlouhá akvária jsou určena.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *