spanekV minulém díle jsme Vám ukázali, podle čeho poznáte kvalitní peří. I když se to nemá, budete-li dodržovat naše rady při výběru peřiny, můžete se pochlubit svým peřím, garantujeme Vám totiž, že jste sehnali opravdu kvalitní produkt, jehož se nemusí bát ani alergici.

Již víme, že péřové výrobky vybíráme jen a pouze v kamenném obchodě, kde si je můžeme důkladně prohlédnout. Pokud při dotyku není polštář hezky načechraný, ruce od něj pryč. Správný polštář plný peří totiž má být nadýchaný a švy bez mezer, abyste již při cestě z nákupu nepoztráceli peří venku na ulici. Prodejce by měl mimo jiné uvádět hřejivost koupené přikrývky. Protože jak je známo, více peří rovná se i více tepla. I když mluvit zde o teple je trošku lživá informace. Polštář ani peřina nehřejí, tedy pokud v sobě nemají schované topení, pouze skvěle izolují unikající tělesné teplo.

Jste alergici? Anebo máte v rodině někoho alergického na peří a roztoče? Tak to pozor při výběru nové přikrývky. Vhodný výrobek by měl splňovat následující. Materiál musí odolávat roztočům i vysokým teplotám, kterým jej vystavujeme při praní. Tato fakta splňují skvěle umělá vlákna, která navozují dojem běžného prachového peří. Vale nemusíte dát ani přírodním materiálům. I běžné, ošetřené peří dokáže odehnat roztoče na míle daleko.

Přečtěte si:   Rozměr dětské postýlky - které rozměry jsou nejběžnější?

Když už tedy víme, jak vybírat v obchodech vhodné produkty, můžeme se podívat, co dokáže nevhodně zvolený polštář. Chybami se člověk učí, my Vám však několik faktů prozradíme i bez zkoušky ohněm, abyste se nespálili. Špatný produkt nezajišťuje dostatečnou oporu krku a hlavě, čímž si skvěle dopomůžete k bolestem hlavy, krční páteře i problémům s usínáním. Nevětraný, vlhký polštář je zase ideálním domovem pro všemožné roztoče a mikroorganismy.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *