Sníte o Vánocích jako z televizní reklamy a stále se vám nedaří je ve skutečnosti realizovat? Vlastně všechno je báječné, uklizeno, napečeno, dárky se kupí pod nazdobeným stromečkem, dětská očička září, manžel překypuje spokojeností, provoněným bytem zní koledy a mezi tím vším sedí vy – zhroucená a totálně vyřízená? Že jste si to takhle nepředstavovala a přece se to s železnou pravidelností rok co rok opakuje? Existuje způsob, jak z toho ven.

Plánování

Vánoce nejsou živelná katastrofa, přicházejí pravidelně každý rok, proto je možno se na ně připravit. Postupný nákup dárků, klidně už od července, vás ušetří předvánočního stresu v nákupních centrech, kde stejně nakonec koupíte v zoufalství něco úplně jiného, než jste původně chtěla. V každé rodině považují za nejdůležitější něco jiného. Udělejte si už v listopadu jednoduchý plán činností, které je potřeba zvládnout, abyste byli všichni spokojení, a upřímně se nad ním zamyslete. Je vůbec reálný? A co by se stalo, kdybyste z něj něco vypustila? Nezapomeňte přitom, že potřebujete časovou rezervu – stát se může cokoli. A co se stane na 100% je vánoční besídka vašeho dítěte – tam nejen nesmíte chybět, ale měla byste si ji i užít.

Přečtěte si:   Osvětlení LED v našich domácnostech

Profesionální pomoc

Můžete-li si to dovolit, je rozhodně na místě zvážit alespoň na Vánoce pomoc profesionálů. Na trhu je celé množství úklidových firem, které si s předvánočním úklidem poradí za vás, vánoční cukroví koupíte v každém obchodě nebo si jej můžete nechat upéct na zakázku – rozhodně vás to nezruinuje a ušetříte spoustu času.

Všichni za jednoho…

Je-li vám pomoc cizích proti mysli, alespoň tvrdě prosazujte pomoc vlastní rodiny. Když každý udělá něco málo, zač bude osobně zodpovědný, neskutečně se vám uleví. A máte-li na to náturu, zkuste si sama pro sebe opakovat jednu starou sms, která už roky koluje: „Nezapomeň, že Ježíšek se narodil ve chlévě, tak ať se cítí jako doma...“ Zhasněte, zapalte svíčky, rozsviťte stromeček a užívejte si to!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *