Drážďany, Vídeň, dvě země, dvě města, kam v předvánočním čase rádi vyrážíme nejen poohlédnout se po dárcích pro naše blízké, ale také pro nasátí té správné atmosféry.

Nejstarší vánoční trhy v Německu jsou právě ty drážďanské. Hlavní ze zdejších vánočních trhů, Striezelmarkt, který své jméno získal podle vánočního pečiva Strüzel, což je obdoba naší vánoční štoly, se koná pravidelně na náměstí Altmarkt v centru města a bývá opravdu velkolepý. Navštívit jej můžete dokonce i na Štědrý den, kdy zdejší stánky zavírají ve dvě odpoledne. Je jich na250 analeznete tu výrobky tradičních rukodělných řemesel, veškeré zboží s vánoční tématikou, textilní výroby, keramiku a celou řadu dalších pokušení.  Ve stánkách se občerstvením nechybí tradiční svařák, ani rozličné cukroví. Ty letošní vánoční trhy v Drážďanech začínají 28. listopadu. Zahájení trhů se spojeno s tradiční mší a v den zahájení bude otevřeno od 16.00 hod. do 21.00 hod. Odlišná otevírací doba bude také 7.12., kdy bude možné nakupovat a kochat se od 10.00 hod. do 23.00 hod. a již zmíněná změna bude též v samotný Štedrý den. Jinak otevřeno bude denně od 10.00 hod. do 21.00 hod. Pokud byste se rádi na zdejší trhy vypravili a nechce se vám vjet vlastním autem, můžete využít autobusovou či vlakovou dopravu, nebo je navštívit s některou CK, které pořádají na vánoční trhy zájezdy.

Přečtěte si:   Chraňte se na cestách před žloutenkou

Vánoční trhy ve Vídni začínají již 17. listopadu. Nejkrásnější vídeňská náměstí se halí do vánočního hávu a mění se tak v pohádkové vánoční trhy. Můžete navštívit trhy třeba na Radničním náměstí, starovídeňský vánoční trh na Freyungu v centru města, užít si romantiky na kulturním a vánočním trhu na nádvoří Ehrenhof před zámkem Schönbrunn či před letohrádkem Belveder, nebo se vydat na prostranství před velkým ruským kolem v Prátru. Vánoční trhy ve Vídni jsou otevřeny ve všední dny od 10.00 hod. do 21.30 hod., o víkendu pak až do 22.00 hod. Na Štědrý den pak končí v 17.00 hod. Vánoční atmosféra, adventní hudba, horký punč a tisíce rozzářených světýlek jsou opravdovým zážitkem.

 

 

 

 

 

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *