V našem prvním díle z připravované dvojice „Dřevěný domek na zahradě“ Vám ukážeme hlavní výhody každé dřevostavby, ať už je situována na předměstí, anebo hned vedle Vašeho rodinného domečku na vesnici.

Dřevěné domečky, chaty, altány, kdo by jim odolal. Chcete-li mít také jeden zahradní domek na zahrádce, nepotřebujete k tomu ani tolik prostoru, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí si jen vybrat, jak velkou stavbu chcete. Vybírat můžete od domečků na nářadí po rekreační chaty ze smrkového dřeva s dvojitou stěnou.

Další, co byste si měli promyslet, je velikost a počet dveří, oken, přesah střechy, terasa, přístřešek na boku… Anebo co taková krytá terasa pro posezení s přáteli, či k uskladnění dřeva do krbu. Výhody montované chaty jsou jasné – postavíte ji mrknutím oka, předem víte, kolik za domek zaplatíte. Při výrobě se využívá nejnovějších technologií zaručujících maximální lehkost stavby, snadnou montáž i přepravu.

Řekne-li se slovo dřevostavba, většině přijde na mysl obrovský rodinný domek připomínající staré roubenky. Avšak doba je dnes jiná. Každý „měšťák“ si rád vyrazí odpočinout na chatu, uvítá tedy, když na menším pozemku v nedaleké vesnici má postavenou i stavbu jako dřevěný domek pro přespání, altán, pergolu pro nejrůznější rodinné oslavy a party. Nikdy nevíte, kdy přijdou takové prostory vhod.

Přečtěte si:   Zelené stěny – krásný dekorační prvek, který zlepší klima v interiéru

Dřevostavby menších rozměrů nalézáme právě především u rodinných domů, na zahradách, kde jsou užitné dřevostavby primárně určeny jako úložné prostory pro zahradní techniku, či jako skladiště dřeva. A jasná výhoda oproti umělým materiálům v přírodě? Určitě fakt, že dřevostavba zapadá do přírodního prostředí daleko lépe, ideálně koresponduje se zelení na zahrádce. V dalším díle Vás čeká směsice pergol a zahradních altánů. Máte se nač těšit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *