Sruby Kontio

Sruby KontioKdo by nechtěl bydlet dobře a zároveň kvalitně? Dřevo jako přirozený materiál vám umožňuje se přesunout v bydlení do příjemného pohodlí a zdraví prospěšnému prostředí.

Srubové bydlení
Kdo může bydlet ve srubu? Každý kdo má rád dřevo a upřednostňuje ekologické bydlení. Jestliže nahlédnete do domů ze dřeva, přepadne vás jistý klid a pohodlné prostředí. Mimo jiné je to dáno  samotnými vlastnostmi dřeva. Sruby sebou přináší odlišný životní styl.

Další výhodou je úspora vašich finančních prostředků. Pořizovací hrubé náklady jsou mnohdy srovnatelné s cenami bytu na našem trhu. Co se týče provozních nákladů, tam budete také spokojeni, protože dost ušetříte. Jedná se například o úspory na vytápění, kdy ve spojení s vhodnou tepelnou izolací a vlastním vytápěcím tělesem, můžete dost ušetřit. Obecně lze říct, že i během mrazivých dnů stačí zatopit ráno a večer a máte dostatek tepla.

Srubové domy se rovnají zdravému prostředí. Dřevo se vyznačuje vyvažujícím tepelným prostředím a vlhkost vzduchu uvnitř se pohybuje v optimálních hodnotách relativní vlhkosti – 30 – 55%. Dřevěné sruby dýchají přirozeně a během sucha se ze dřeva uvolňuje vázaná vlhkost. Roubenky jsou ideálním prostředím pro alergiky a astmatiky. Uvnitř domu nedochází k víření prachu, dřevo odolává pohlcování nepříjemných pachů a ionizace vzduchu je v dobrém stavu. Dřevo nijak negativně neovlivňuje lidské zdraví. Samozřejmě nesmíte zapomenout na správné ošetření a dodržování principů v péči o dřevo, pak můžete být ve srubu spokojeni mnoho desítek let.

Přečtěte si:   Perský koberec v interiéru – jak mu umožnit vyniknout?

Dřevěné sruby i pro vás!
Společnost Kontio je druhým největším výrobcem na světě a zaměřuje se na severské finské sruby – roubenky. Využívaným materiálem je severská borovice s dostatečnou pevností a lepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Sruby a roubenky na klíč jsou vyráběny ve čtyřech řadách – Premium, Elegance, Classic a Rustical.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *