spanekKdo by se nechtěl kvalitně vyspat. Avšak není to tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pro tvrdý spánek, z něhož Vás nevyruší ani soused s motorovou pilou v půl šesté ráno v neděli však potřebujete i kvalitní peřinu a polštář. Pojďme se společně podívat na to, jak rozpoznat vhodný péřový výrobek.

Na českém i zahraničním trhu lze objevit nepřeberné množství polštářů, přikrývek, dek a všeho možného, co se pouze tváří jako věc, kterou do svého příbytku nezbytně potřebujete. Snad každý někdy naletěl podomnímu prodejci péřových výrobků, anebo minimálně někoho takového zná. Vybírat bychom měli vždy v kamenných prodejnách. A z čeho? Žádanými materiály jsou peří, bavlna, hedvábí, vlna a samozřejmě i mikrovlákno.

Kvalitu prachového peří určujeme snadno. Hlavní roli zde hraje jeho velikost. Čím je peříčko větší, tím pádem zabere i větší objem v polštáři či peřině, a tak takovýchto pírek potřebujeme daleko méně, než kdybychom do polštáře dávali peří drobnější. Opravdu jednoduchá matematika. Vhodné peří bude mimo jiné i velice lehké. Procentuální zastoupení prachového peří zase určuje jiné. A to, že nejcennější jsou produkty se sty procenty prachového peří.

Přečtěte si:   Bazén vám přinese veselé zážitky

Slyšeli jste již někdy o sibiřských chovech hus? Ne? Nejvyšší čas se dozvědět, že peří s tímto původem je nejkvalitnější na světě. Jelikož husy žijící v tomto klimatickém pásu mají husté peří, stejně hustá a nadýchaná bude i peřina z jejich peříček. Navíc prachové peří udrží přirozenou teplotu těla tím, že okolo sebe vytvoří teplotní bariéru. Pokud ale nechcete až tolik investovat do jediné pokrývky, spolehněte se na certifikované šlechtitelské farmy, které Vám zaručují kvalitu peří, jehož mohou užívat i alergici.

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *