Řecko – navštivte kolébku lidské civilizaceKdyž hovoříme o Řecku jako o kolébce lidského pokolení, nesmíme zapomenout zmínit, že to byly právě řecké ostrovy, které položily základy evropské civilizace. Starořecká kultura, nejrůznější sportovní tradice i panensky čistá příroda, která jednotlivé ostrovy obklopuje – to vše a ještě mnohem více lze na Řecku obdivovat. Právě proto patří tato destinace mezi jedny z nejoblíbenějších lokalit, ve kterých můžete strávit příjemnou letní dovolenou doslova za pár korun. Zájezdy Řecko již nyní pomalu, ale jistě mizí z nabídek cestovních kanceláří. S výběrem letní dovolené proto neváhejte dlouho.

Řecké krásy by bylo škoda nevidět

Ať již patříte mezi milovníky tradičních řeckých památek, honosných staveb, chrámů, koloseí, soch nebo muzeí, anebo spíše dáváte přednost tradičnímu odpočinku na pláži, Řecko je pro vás doslova jako stvořené. Aktivnější dovolenou lze vyplnit právě poznáváním historických a přírodních krás, poklidnější dovolená přímo vybízí k vodním radovánkám nebo příjemnému slunění na běloskvoucích plážích. A právě pláže a okolní příroda patří mezi největší lákadla Řecka. Zelené olivové háje, běloskvoucí hory, zlatavé slunce i tyrkysové moře – řecké ostrovy zkrátka hrají všemi barvami.

Přečtěte si:   Exotické zájezdy již dávno nejsou pouze do Bulharska

Nevšední gastronomické zážitky

Také milovníci dobrého jídla a pití si zde přijdou na své. Dovolená Řecko váš jídelníček obohatí o výborné odrůdy oliv, lahodné grilované masíčko, chutný salátek tzatziki nebo výtečnou zeleninu, se kterou se zkrátka v českých supermarketech nesetkáte. A za zmínku stojí bezpochyby také místní pálenka Ouzo, kterou by bylo hříchem nevyzkoušet. Chcete-li poznat kolébku lidské civilizace, místní historické a přírodní krásy, bohatou faunu i floru, jedinečnou gastronomii a pohostinnost místních obyvatel, zaměřte se na výběr vhodného zájezdu již nyní. Spoléháte-li na last minute Řecko, mějte na paměti, že nabídka tohoto typu zájezdů rok od roku klesá.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *