Práce, rodina, dům. Často není čas na sebe sama nebo na řešení vlastních potíží, jede se takzvaně „na plný plyn“ až najednou dojde k vyhoření, vyčerpání nebo k úzkostné atace. Veškeré tyto projevy souvisí s mírou stresové zátěže a s neřešenými psychickými problémy, jejichž intenzita se může zvyšovat. Jak dál? Co v beznadějné situaci dělat? Důležité je uvědomit si, že řešením není nalití sklenky alkoholu. Pomoc je na blízku a stačí si o ní říci.

Na potíže nejste sami

Když se řekne psychiatr, psycholog nebo psychoterapeut, lidé jako první vysloví, že nikoho takového rozhodně nepotřebují. Bohužel ostych z psychiatrické péče často zamezuje rychlé vyřešení potíží, přitom jen úzkostnými poruchami trpí asi desetina populace opakovaně. Nadměrný stres v práci i tlak na výkon a vzhled v osobním životě míru psychických obtíží ještě zvyšují. Není ostuda říci si o pomoc, naopak je to známka uvědomění si problému, který si žádá řešení.

Stanovení diagnózy

Co se vlastně uvnitř mého já odehrává? Co mám za potíže? Centrum psychoterapie Praha nabízí při prvním setkání diagnostickou konzultaci. Během počátečního rozhovoru a vyplnění písemných testů je stanovena diagnóza, na základě které se sestavuje terapeutický plán a návrh odborné léčby. Existuje totiž velké množství různých poruch, stresových nebo úzkostných stavů, se kterými je pak nutné pracovat. Kromě diagnózy je nutné odhalit příčinu a spouštěče psychických potíží daného jednotlivce.

Přečtěte si:   Krátkodobý pronájem bytu v Praze - důvody, proč je ubytování přes AirBnB výhodnější, než v hotelovém pokoji
Stres, beznaděj, úzkosti, strach nebo potíže s alkoholem? Pomoc je na blízku!
Stres, beznaděj, úzkosti, strach nebo potíže s alkoholem? Pomoc je na blízku!

Rychlá úleva

Laici mívají z psychoterapeutické pomoci strach, protože mohou mít pocit, že skončí v blázinci. Je tomu tak často ve filmech, ale skutečnost je zcela odlišná. Psychologická pomoc povětšinou stojí na třech pilířích po vyhotovení zmíněného psychoterapeutického plánu, kdy kromě dechových a svalových cvičení probíhá odstranění příčin a spouštěčů potíží pomocí psychoterapeutických sezení. Tyto rozhovory navíc mohou probíhat i online prostřednictvím moderních technologií. V závažných případech je možné přistoupit k léčbě antidepresivy nové generace.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *