Také nevíte, kam dřív skočit a domácí práce vám přijdou přinejlepším monotónní, ne-li dokonce ubíjející? Robotické vysavače jsou úklidovými pomocníky budoucnosti. Ačkoli vás nezbaví povinnosti vyluxovat alespoň jednou za čas klasicky, rozhodně to už nebudete muset dělat tak často.

Výhody

Když robotický vysavač jednou naprogramujete, bude dále už samostatně denně uklízet a vy se jím již nemusíte vůbec zabývat – zkrátka přijdete domů a je uklizeno. Pokud jste na něm nešetřili, s největší pravděpodobností se po naprogramovaném úklidu sám vrátí do své nabíjecí stanice, kterou má většina lepších značek. Robotický vysavač bez problémů pravidelně uklízí i jinak těžce dostupná místa, kam se nikomu s klasickým vysavačem nechce – za postelí, pod nábytkem… Se svou minimální výškou se dostane v podstatě do každého prostoru a vyčistí jej. Dobrý robotický vysavač je naprogramován na čištění různých druhů povrchů, od hladkých podlah po koberce s dlouhým vlasem, orientuje se v prostoru, takže např. nehrozí jeho pád ze schodů. Tohoto pomocníka v domácnosti ocení jistě zejména rodiny alergiků, kde je potřeba co nejvíce eliminovat prašnost, a dále všichni, se kterými sdílí domácnost jejich čtyřnohý miláček. Robotický vysavač dokáže udržovat domácnost čistou od zvířecích chlupů.

Přečtěte si:   Nevíte si rady, jak začít šetřit vodu? Zkuste místo té užitkové používat dešťovou

Nevýhody

Robotický vysavač se rozhodně nehodí do každého bytu, ale jen do těch s rovnými nečlenitými povrchy. Rovněž funkce vytírání podlahy, kterou někteří výrobci inzerují, není tak úplně podle představ pořádkumilovné hospodyňky, znamená jen malou plochu vlhkého hadříku na spodní straně vysavače, kterou jsou otřeny všechny hladké povrchy. Velkou nevýhodou může být rovněž velmi vysoká cena příslušenství, zejména baterií u některých modelů. Již při koupi tohoto pomocníka do domácnosti je nutné se na jejich cenu a výdrž informovat a zakalkulovat si ji do pořizovací ceny přístroje.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *