Dentist Dentistry Orthodontics  - huertacs / Pixabay

Velice oblíbenou metodou v boji s přibývajícími roky, ale i různými nedokonalostmi pleti, jsou dermální výplně. Půlhodinka aplikace dokáže smáznout v občanském průkazu pár let jako mávnutím kouzelného proutku.

Aplikace dermálních výplni na bázi kyseliny hyaluronové (HA) je vhodná prakticky pro kohokoliv bez ohledu na věk. Toto ošetření není vhodné pouze pro těhotné ženy, kojící matky a pro osoby s autoimunitním onemocněním. Také by nemělo být použito na oblasti těla postižené zánětlivým onemocněním, infekčním problémem a ošetřené laserovým či chemickým peelingem.

Dermální výplně lze využít ke korekci středně hlubokých i hlubokých vrásek a nosoretních rýh, různých nerovností pleti (například po akné), tvarování vpadlých částí obličeje, zdůraznění lícních kostí, vyrovnání hřbetu rukou atd. Jejich nespornou výhodou je skutečnost, že jsou dobře snášeny a efekt je okamžitý. Navíc obličej ošetřený dermální výplní neztrácí svůj výraz, získá pouze mladistvější vzhled. Výplně odstraní příznaky stárnutí a povzbudí vadnoucí pleť.

V estetické medicíně se využívají dermální výplně na bázi HA, která je látkou tělu vlastní. Jejím úkolem je zachovávat hydrataci pokožky a zvyšovat tonus pleti. S přibývajícími roky pokožka své hydratační schopnosti ztrácí, pleť je sušší, křehčí, náchylná k tvorbě vrásek. Rysy obličeje poklesávají a ten získává unavený a povadlý výraz. Dermální výplně navrací pokožce původní svěžest.

Přečtěte si:   Jak se projevuje alergie na umělé nehty a jak při ní postupovat?

Po konzultaci s lékařem, který aplikaci provádí, je zvolen vhodný materiál. Před ošetřením lze plánovanou oblast potřít znecitlivujícím přípravkem, byť je aplikace i tak prakticky bezbolestná, rychlá s šetrná. Mikrojehlou je aplikováno do žádané oblasti přesné množství materiálu. Ten se liší podle velikosti částic gelu. Pro korekci hlubších vrásek se používá preparát s větším množství částic, pro mělčí vrásky je tomu naopak.

U aplikace dermálních výplní nejsou známy žádné vážné vedlejší účinky. U citlivějších osob se může vyskytnout drobné zarudnutí či malý otok, avšak do několika dnů od ošetření vymizí. Po absolvování ošetření není vhodné několik dní vystavovat se extrémním teplotám, provádět masáž ošetřeného místa, silně se jej dotýkat ani podstupovat fyzickou zátěž. Následně po aplikaci není také vhodné používat kosmetické přípravky. Důležité je, aby bezprostředně po aplikaci nebyla nikterak výrazně používána mimika daného místa.

Jistou nevýhodou je odbourávání výplně v organismu, takže se jedná o dosažení efektu dočasného, většinou je výsledek viditelný 9 – 12 měsíců. Po opětovné aplikaci se však doba viditelného efektu prodlužuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *