Ball Of Wool Wool Knitting Yarn  - MOIH55 / Pixabay

Umíte kouzlit s jehlicemi, ale zdá se vám, že plést v dnešní době nemá smysl? Podívejte se na pletení jinak. Tak, jak se něj koukají ty ženy, které s ním začínají jako s novým hobby a platí si i kreativní kurzy, kde se plést naučí.

Dnešní doba přeje různým koníčkům

Eshopy s kreativními potřebami rostou doslova jako houby po dešti. Ať již se rozhodnete malovat voskem a žehličkou, napodobovat slavné obrazy pomocí předpřipravených pomůcek v podobě na plátno vytištěných číselných map, vyrábět šperky ze zajímavých modelovacích hmot, nebo třeba zdobit vlastnoručně vyrobené dřevěné stoly pomocí barvené vylévané epoxidové pryskyřice.

Podobné je to s pletením. Zatímco kdysi se vlna sháněla, a když nebyla, páraly se staré svetry a pulovry, aby bylo opět z čeho plést, dnes se vlna dováží od prestižních výrobců, k dispozici jsou tisíce různých návodů a inspirací, rozhodně nemáme k dispozici jen jeden časopis o pletení. Takže i když se dá svetr koupit, přesto jde o skvělou zábavu a kreativní činnost, které se stojí za to věnovat. Eshop vlny a příze, Propleta.cz, je skvěle zásobený všemi pomůckami, literaturou a samozřejmě zejména krásnou přízí na pletení. Začít s novým či staronovým koníčkem máte možnost kdykoliv.

Přečtěte si:   Helmy na kolo nové generace vám přehrají i oblíbené skladby

Čím začít? Upleťte si třeba kabelku

Možná vás napadne na začátku uplést třeba ponožky, ale chcete to? A bude je chtít někdo v rodině nosit? Vrhněte se na něco lepšího. Upleťte si kabelku. Aby byla dobře využitelnou, pomozte si polotovary na kabelky. I pletená kabelka je lepší, funkčnější a modernější, když má kvalitní dno ze správného materiálu, a samozřejmě též ucha a úchyty. Uplést kabelku přitom není vůbec složité. Vyzkoušíte si na ní kombinace barev i různé vzory.

Pojďte plést ve dvou

Pošilhává po pletení i vaše dítě? Dát mu do života hobby je tím nejlepším, co pro něj můžete udělat. A pokud to zatím vašemu potomkovi s jehlicemi příliš nejde, nebo se bojíte, že si s nimi děti navzájem ublíží, pořiďte pletací rám či kruh. Dítě si snadno vyrobí šálu i čepici, navíc bezpečně, bez jehlic. Výsledek jej bude motivovat k dalšímu tvoření s vlnou a k pletení.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *