Léto zase uteklo jako mávnutím proutku, ranní teploty už kolikrát nedosahují ani pěti stupňů. Brzy přijdou mrazíky, deštivé a blátivé počasí. Na to je třeba se řádně připravit, obzvlášť pokud máte rodinný dům se zahradou. Nezbylo vám na zahradě něco, co by bylo potřeba zastřešit?

Do zimy byste možná zastřešení ještě stihli postavit, nicméně opravdu chcete všechno řešit takhle narychlo? Pokud nezvládnete přístřešek vybudovat svépomocí, pravděpodobně ani tak rychle nestihnete sehnat dělníky. Pro letošní zimu by vám mohly stačit krycí plachty s oky a pak budete mít na stavbu celé léto.

Krycí plachty na dřevo, bazén i pískoviště

Zakrývací plachty jsou univerzálním pomocníkem, který zakryje váš bazén, zásoby dřeva, stavební materiál, dětské pískoviště a mnoho dalších předmětů. Jsou cenově dostupné a velmi snadno se s nimi manipuluje. Chrání kvalitně, tedy za předpokladu, že si pořídíte kvalitní výrobek.

Chtějte vysokou gramáž, oka na upevnění i velkou odolnost

Jak vlastně poznat kvalitní plachtu? V prvé řadě se orientujte podle gramáže, plachta by měla být dostatečně hrubá, aby se jen tak neprotrhla, nepoškodil ji déšť ani kroupy. Chtějte gramáž aspoň 200 g/m2. Dále se zajímejte, jak se plachta upevňuje. Hodně praktická jsou kovová oka po obvodu, do nichž snadno navléknete lano, hák apod. Dobré je rovněž zdvojení po okrajích pro větší pevnost. Samozřejmostí by měla být nepromokavost a tepelná stálost v mrazivých i horkých slunečných dnech. Barevné provedení je pak jen na vás, nejčastěji se setkáte s plachtami bílými, modrými, zelenými a průsvitnými.

Přečtěte si:   Připravte se na sport s těmi nejlepšími pomocníky

Velmi dobrou pověst mají zakrývací plachty od firmy Plachty Štěpáník. Fungují jako spolehlivá ochrana před počasím s odolností od -40 do +60 °C. Koupit se dají online přes e-shop, takže nezáleží na tom, z jaké části republiky jste. Kvalitní český produkt si objednáte odkudkoliv.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *