Laptop Screen Coffee Drink  - Madskip / Pixabay

V České republice v současnosti sídlí tisíce firem, zhruba kolem 2 milionů lidí má pak oprávnění podnikat, což je poměrně vysoké číslo. Každý, kdo má vlastní firmu, případně se živí jako OSVČ, musí mít ze zákona sídlo na nějaké pevné adrese. Jenže pronájem sídla, což je nejčastější forma, stojí klidně až desítky tisíc korun měsíčně, a to hodně zatěžuje zejména drobné živnostníky a menší či střední firmy. Dá se to však udělat i jinak, řešením může být pronájem virtuálního sídla.

Hlavní důvod, proč zvolit virtuální sídlo namísto klasického

Pakliže se kupříkladu zvolí pro pronájem sídla Praha, cenový rozdíl mezi fyzickou a virtuální formou je opravdu markantní. Běžné sídlo k pronájmu někde v centru Prahy i s kancelářemi vychází na horentní sumy. Oproti tomu virtuální sídlo se dá na lukrativní adrese zajistit už za řádově jednotky tisíc korun měsíčně, což je cena, kterou si jistě mohou dovolit i začínající živnostníci a menší firmy.

Výhody virtuálního sídla

Jestliže se vybere jako sídlo pro OSVČ Praha, získáváte atraktivní adresu, což se pozná na větším zájmu zákazníků a obchodních partnerů. Ti totiž obecně více důvěřují firmám, jež sídlí v centrech větších měst nežli někde v malých obcích. Virtuální pronájem je přitom dostupný prakticky komukoliv, takže na skvělé adrese může oficiálně být třeba i začínající malá firma, jejíž majitel nemá zrovna na utrácení a potřebuje většinu finančních prostředků investovat do rozvoje podnikatelské činnosti.

Přečtěte si:   Nespokojte se s hotovým řešením, vestavěné skříně se vám dokonale přizpůsobí

Virtuální sídlo lze spojit s virtuální kanceláří. To znamená, že nebudete mít k dispozici jen oficiální adresu, již lze využívat pro účely podnikání, ale také různé doplňkové služby, jako jsou zajištění zasílání pošty, možnost občasného využívání kancelářských prostor pro obchodní schůzky apod.

Je dobré zdůraznit, že pronájem virtuálního sídla a kanceláře není ničím nelegálním. Zákon tuto formu umožňuje, takže se nemusíte bát případných potíží s orgány státní správy.

Laptop Screen Coffee Drink  - Madskip / Pixabay
Madskip / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *