Zásnubní prsteny

Zásnubní prstenyLáska vám jen kvete a vy se rozhodujete požádat svoji milovanou ženu o ruku? K žádostem o ruku bezpochyby patří zásnubní prsten. Jaký by měl být? Hlavně vkusný, krásný a budoucí nevěsta by ho měla nosit s patřičnou hrdostí. Možná nepatříte k moc romantickým duším a spolehnete se na rady prodavačky. Zkuste se nejdříve porozhlédnout sami a následně se ptát. Nejprve si osvojte několik pravidel k výběru.

Zásnubní prsteny se již pěknou spoustu let řadí mezi symboly milostného vztahu. Jestliže pořádáte zásnubní večeři nebo ve stejném duchu pojatou oslavu, pak by neměl chybět zásnubní prsten. Vaší milované byste měli pořídit prstýnek z bílým kamenem, může jít také o více ozdůbek. Ovšem v současnosti nejde o pravidlo, do popředí zájmu se dostávají i jiné barvy a designy.

Mezi nové trendy u zásnubních prstenů je použití přírodních barevných kamenů. Nejoblíbenějšími kameny jsou akvamaríny, rubíny, safíry a mnohé jiné. Prsteny mají mnohdy neokoukané a originální designy. Oblíbené je bílé, červené a žluté zlato. Ve většině případů nejde o ryzí zlato, ale o slitiny. Ty nejsou na šperky tolik měkké. V nabídkách obchodníků najdete široký výběr klasických vzorů, ručně rytých prstenů, masivních kroužků i ozdobených prstenů zirkony a gravírovanými prvky.

Přečtěte si:   Barevné čočky jsou velkým hitem. Nosit je můžete nejen na party, ale i ve všední dny

Mezi oblíbené materiály náleží bílé zlato, zabarvující se niklem, zinkem nebo paladiem. Jedná se o slitinu ryzího zlata v přírodní žluté barvě společně s kovy bílé barvy. Pro delší používání se moc nehodí příměs paladia. Druh bílého zlata však nelze běžně poznat díky potahování rhodiem.

A jedna rada na závěr: snoubenec musí myslet při své žádosti i na květiny. Pro svou vyvolenou obstarejte kytici s bílými květy. Přidat můžete i jiný malý dáreček pro potěšení. Mimochodem, zásnubní prsten může v dnešní době darovat i dívka svému partnerovi.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *