Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Pod pojmem finanční zajištění do budoucna si představujeme řadu věcí. A rozhodně mezi ně patří i zlaté cihličky, schraňované pod polštářem nebo v trezoru (v tom lepším případě). Ale proč je vlastně ve hře zlato  a nikoli stříbro?

A odpověď je jednoduchá – do zlata totiž investují všichni rozumní investoři, kteří se zajímají o to, co se s jejich financemi děje. A rozhodně nehodlají část svých pracně nashromážděných úspor odvádět státu.

Zlato je osvobozeno od DPH

Zlato je totiž jediným drahým kovem u nás, který je osvobozen od DPH. Při jeho nákupu tedy nezaplatíte navíc vůbec nic. Bohužel stříbro z takové daňové úlevy profitovat nemůže, v jeho případě tedy odvedete celých 21% nákupu jako daň státu. A to je něco, co u svých úspor vidíme jen opravdu neradi.

Střadatelé, kteří si váží svých financí, se proto od stříbra odvrací a volí raději zlato, a to nejčastější ve formě zlatých slitků alias cihliček. I těch je však naštěstí na českém trhu dostatek. Prim na našem trhu hrají (podle aktuálních průzkumů) švýcarské zlaté slitky Argor Heraeus. Méně znalí investoři by je mohli zaměnit s německou rafinérií velmi podobně znějícího jména: Heraeus. A proč dát přednost právě jim?

Zlaté slitky, které znají opravdu po celém světě

Prim hraje v jejich případě především jejich světová proslulost, jdoucí ruku v ruce s nízkou cenou. V tomto kontextu je třeba vždy porovnávat stejné komodity, zde jde konkrétně o jiné švýcarské nebo německé slitky, při jejichž nákupu budete muset sáhnout do kapsy chtě-nechtě o něco více.

A proč vlastně investoři nenakupují české zlato? Důvod je prostý. Zlaté slitky Argor Heraeus jsou na našem trhu jasným favoritem zejména proto, že české alternativy oblíbených zlatých cihliček neexistují. Nenechte se tedy nalákat na sliby o české výrobě nebo produkci. Je bohužel smutnou pravdou, že v současnosti žádná česká mincovna zlato, dostupné ve formě investičních slitků, nevyrábí. To však není nutně na závadu, zahraniční kvalita má rozhodně také něco do sebe. A zlato zkrátka zůstává zlatem za jakýchkoliv podmínek.

Přečtěte si:   Microsoft Office 365: Co všechno obsahuje a kdy se bez něj neobejdete?

Hodnota, která vydrží napříč staletími

Investice do zlata se rozhodně vyplatí. Svou hodnotu totiž časem neztrácí, naopak. Jeho cena postupně roste. Přitom platí přímá úměra mezi několika faktory. Cena zlata roste tím víc, čem větší je po něm poptávka. A stejně kopíruje také náš stále náročnější životní styl.

A v neposlední řadě vám poslouží i jako skvělý prostředek pro diverzifikaci vašeho investičního portfolia. Všeobecně totiž platí, že pokud ceny akcií, dluhopisů a další komodit klesají, cena zlata stoupá. A totéž platí i v opačném směru. Můžete si tak být jistí tím, že alespoň nějaká část vašich investic bude vždy v plusových hodnotách.

Vsaďte na tradiční české zlato alespoň symbolicky

Zlaté slitky bývají vždy označeny sériovým číslem, což právě příliš nenahrává jejich anonymitě. Pokud vám tedy tento aspekt vadí, vsaďte spíše na investici do zlatých mincí. Prim na našem trhu hrají zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty seženete v mnoha dobrých e-shopech, a to navíc v aktuální ražbě pro rok 2021. A nemusíte se bát – za tuto výhodu navíc nic neplatíte. Tyto mince jsou totiž dostupné pouze a jen za cenu zlata. Žádná část vašich úspor tak rozhodně nepřijde vniveč.

Chcete mince s českým podpisem? Pak vsaďte na zlaté dukáty – ve hře není jen jejich cena, ale také sběratelská hodnota. Vydávají se totiž v pouze v omezeném nákladu, často jen v množství několika set kusů. Jedničkou v nabídce pak jsou jednoznačně svatováclavské dukáty, vyvedené v tradiční velikosti a ryzosti, kterou zavedl už český panovník a římský císař Karel IV. Tehdy bylo ovšem na jejich ražbu použito zlato těžené na našem území (v Jílovém u Prahy). A kde je poptat? Drahé kovy ve všech variantách seženete v e-shopu Zlatovna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *