Credit Card Credit Cards Cards  - ron2025 / Pixabay

Anonymita je ve světě financí velmi ceněná. Žádoucí je proto si ji v co největší míře udržet. Lze v současných podmínkách získat anonymní bankovní účet a platební kartu?

Anonymní účet v bance, existuje?

Striktně anonymní účty již zakládat nelze. Je to z důvodu snahy zamezit legalizaci výnosů z trestné činnosti, terorismu atd.

Experti toto připodobňují k vlastnění akcií či nemovitostí. I ty musejí mít svého majitele a analogicky obdobně se to vyžaduje u finančních prostředků. Totožnost zřizovatele anonymního bankovního účtu proto není možné z principu ukrýt.

Jiným způsobem, jak si zajistit potřebnou míru utajení jsou dnes účty v offshore bankách. Tyto účty jsou stále vedeny na jméno fyzické osoby a svého majitele z výše zmíněných důvodů mají.

Avšak účty jsou zakládány s vyšším důrazem na ochranu soukromí a majetku, proto je poměrně těžké majitele vypátrat. Offshore banky umožňují otevření účtu i na offshore společnost, jejíž vlastnická struktura může z části anonymní.

Stále je však nutné mít na paměti, že například při podezření z daňových úniků si může daňový správce od offshore banky vyžádat identifikační údaje majitele účtu.

Přečtěte si:   Tři způsoby, jak se dostat do světa podnikání

O anonymních platebních kartách

Anonymní platební karty mají v dnešních podmínkách nejčastěji podobu karet, u nichž chybí embosované údaje o jejich držiteli. Najdeme na nich tak vyznačeno pouze číslo karty a údaje o platnosti.

Nejsou spárovány s žádným bankovním účtem. Vzhledem k tomu, že anonymní účet si založit nelze, pochopitelně by tak pozbyla anonymity i samotná karta.

Anonymní karty se dodávají k jiným finančním produktům. Zpravidla jsou dražší a vydávají je banky i nebankovní poskytovatelé a zpravidla mívají podobu karet přednabitých.

Kredit si následně můžete podle vlastních potřeb dobíjet a realizovat požadované transakce. Anonymní karta slouží jednak k výběru peněz a lze s nimi i standardně zaplatit.

Obchodníci s přijímáním anonymních karet nemívají problémy. Ostatně za těmito kartami určitě nelze hledat prostředky k nelegální činnosti. Běžně přednabité karty slouží jako způsob, jak naučit děti zacházet s bezhotovostními platbami, pakliže jim rodiče ještě nechtějí svěřit vlastní bankovní účet.

Praktické využití anonymní platební karty nicméně závisí také na tom, jak vysoký je na ní limit. Anonymní mohou být dle aktuální legislativy pouze transakce do 250 eur. Vyšší limity už vyžadují registraci karty.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *