vuittoinkaMezi nezbytné doplňky žen patří kabelky. Je fakt, že bez ní jen málokterá vyrazí z domova a také jen málokterá nemá pro tenhle nezbytný dámský doplněk menší či větší slabost.Zatímco dříve si ženy vystačily většinou se dvěma nadčasovými kousky, zpravidla koženou černou a béžovou kabelku, které pak střídaly podle vybraného oblečení, dnešní nabídka kabelek jako by přímo vybízela k tomu, abychom si pořizovaly další a další. Nezřídka máme ve skříních dokonce ukryté i  kabelky zvučných jmen. A pokud ne, tak každá žena určitě někdy slyšela o kabelce značky Louis Vouitton, Hermés, Prada, Dior, Gucci a dalších. Napadlo vás však zamyslet se někdy nad historií vzniku některých z nich? Co se tak asi skrývá v jejich „rodných listech“, kdo byli jejich „rodiče“, nebo která známá osobnost se zasloužila o to, že právě ta či ona kabelka se stala tolik populární?

Když si sedlářský mistr Thierry Hermés otevřel v roce 1837 obchod s koňskými uzdami a ohlávkami, těšili se z jeho precizně vypracovaných výrobků výhradně tzv. „koňáci“, tedy lidé od koní, kteří u něho pořizovali postroje pro své řehtající miláčky. Po smrti zakladatele značky sice výroba pokračovala, avšak jak přibývaly automobily, bylo jasné, že bude třeba se poohlédnout i po jiném poli působnosti. Od nápadu pak byl už jen krůček k realizaci a na svět přišly exkluzivní brašny vyrobené dle vzoru své prababičky – staré sedlové brašny. Odstartovala tak nová éra značky Hermés. Legendou se pak stala kabelka nazvaná Kelly bag, která své jméno dostala po proslulé monacké kněžně, dříve známé herečce, nenapodobitelné Grace Kelly. Tato kabelka vzniká ruční výrobou a vyrábí se z nejjemnější teletiny. Druhou proslulou kabelkou značky Hermés je legendární Birkin bag. Kabelka vděčí za své jméno herečce Jane Birkin, která na jejím vzniku spolupracovala. Rovněž tato kabelka je ruční výroby a šije se v mnoha rozměrech a barvách. „Birkinka“ je opravdovým klenotem a žena, která po ní zatouží, musí mít kromě dostatku peněz i pevné nervy, neboť na Birkinku se čeká i dva roky. Je výjimečná, nezaměnitelná, je to klenot. Svou přezdívku „Rolls Royce“ mezi kabelkami si tak jistě zaslouží.

Přečtěte si:   Jak technologie Air Max změnila svět sportovní obuvi

Zatímco Birkinku, stejně jako Kelly bag tak často na ulici neuvidíte, s kabelkou Gucci je to jinak. Ta se naopak objevuje v rukách dam stále častěji a nejen, že věkem nestárne, ale její nové modely jsou stále líbivější. Značka Gucci je dnes synonymem prestiže, luxusu a stylu. Jejím zakladatelem byl stejnojmenný italský módní návrhář, jenž se narodil roku 1881 v krásném italském městě – Florencii. Zde žil po celý svůj život, který zasvětil kabelkám a dalším módním doplňkům. Kabelky Gucci jsou decentní, mají styl a objevují se v rukách úspěšných a sebevědomých žen. Výhodou těchto kabelek je to, že je můžete vzít stejně dobře do společnosti, jako třeba k ležérnímu outfitu a nikdy neuděláte krok vedle.

Kabelka, která má v rodném listě napsáno jméno Prada, pochází z italské kolébky. Jejím duchovním otcem byl Mario Prada, který navrhoval a prodával kabelky, kufry a boty v Miláně. Když se jeho typické kufry ukázaly díky vysoké hmotnosti jako nevhodné pro leteckou přepravu, zaměřil se na výrobu luxusních kožených doplňků a světe div se – nepromokavých, nylonových kabelek. Čas ubíhal a v roce 1971 vstoupila do rodinného podniku Pradova vnučka neobvyklého jména Miuciia. Tento krok přinesl značce celou řadu pozitiv a nečekaných úspěchů. Miuciia měla vždy jedinečný vkus. Jejím prvním velkým úspěchem byla právě dámská nylonová kabelka. Ta se dokonce stala základem dnešních klasických batohů. Firma Prada se postupem času stala velkou společností, známou pod názvem Prada Group a mít kabelku a vlastně cokoliv od Prady je vždy trefa do černého.

Na závěr nelze nezmínit značku Dior. Její kabelky jsou pojmem luxusu a minimálně jeden kousek nechybí ve sbírce každé opravdové sběratelky kabelek. A za úspěchem kabelek je opět tak, jak ve většině případů, muž. Christian Dior.

Ať už vás na vašich cestách provází kterákoliv z více či méně známých kabelek, vězte, že tyto dvě věty se staly již okřídlený rčením: „Kabelka je nejlepší přítelkyní ženy“ a „Kabelek není nikdy dost“.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *