Kořeny chataření u nás sahají až do dob první republiky a velký rozmach pak tato česká vášeň zaznamenala v době normalizace. Po revoluci však lidé začali podnikat i více cestovat a chataření upadalo. Poslední dobou se však opět začíná těšit popularitě.

Řada lidí se po roce 1989 začala věnovat podnikání, nároky zaměstnavatelů na své pracovníky stoupaly a časově náročný koníček, chataření, šel stranou. Kde kdo prorokoval, že je to jeho defenitivní konec, ale to se nestalo. Kromě toho, že přináší příjemnou změnu životního prostředí, nabízí také celou řadu aktivit, přičemž ne všechny musí nutně být i finančně náročné. A protože se také jako národ již tradičně rádi věnujeme zahrádkaření a kutilství, s pestrou nabídkou všeho, co si jen může chatař přát, tyto koníčky opět zaznamenávají rozkvět. 

Pokud chatu či chalupu nevlastníte a přesto byste rádi zažili její atmosféru, můžete si vybrat některou z nabídky cestovních kanceláří a prožít tam pár pěkných dní. Pronajímá se většinou celý objekt bez ohledu na počet osob, k ceně za pronájem je zapotřebí přičíst cenu za spotřeba energie. Možná to bude ten první krok, abyste si uvědomili, že byste opravdu rádi vlastnili chatu svou. Až do současné ekonomické krize poptávka po rekreačních objektech rostla tak, až začínala převyšovat nabídku. Přesto je i dnes z čeho vybírat. Oblíbené jsou především rekreační oblasti v blízkosti řek a rybníků. Slunečné ráno v chatě s výhledem třeba na stříbrnou hladinu rybíka je krásné. Pokud po takovém objektu zatoužíte, můžete ho pořídit většinou v rozmezí 500 tisíc až 1,5 miliónu korun. Rozhodující je lokalita, stav objektu, jeho vybavení a v neposlední řadě dopravní obslužnost.

Přečtěte si:   Hledáte truhlářství Praha-východ? Je tady Hopla

Říká se, že práce je lék. Pro toho, kdo celý týden pracuje hlavou, je posekání trávníku či okopání záhonů relaxační aktivitou. Vlastnoručně sklizená jablka mají stejně tolik vitamínů, minerálů a pektinových látek, jak ta koupená, ale chutná o mnoho lépe. A údržba chaty je dnes radost, neboť specializované prodejny a velké obchodní řetězce nabízí pod jednou střechou vše, do budete při práci potřebovat, v tak širokém sortimentu, že až může být problém si vybrat.

Na jednu stranu je práce spojená s vlastnictvím chaty či chalupy možná nekonečná a na jednom konci skončíte a na druhém můžete začít, ale ne nadarmo se říká, že práce je lék. Aktivní a spokojený člověk snadněji překonává případné zdravotní potíže a duševně bývá fit.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *