Jen si představte šťavnaté a voňavé grilované masíčko, křehkou zeleninu a chutný zlatavý mok, který umocní prožitek z právě snědené delikatesy. Že si tak nějak představujete pohodové letní podvečery v kruhu nejbližších přátel nebo rodinných příslušníků? Pokud zní vaše odpověď ano, vězte, že taková pohoda u rozpáleného grilu nemusí být pouze doménou letních slunných dnů. Grilované speciality si můžete dopřávat během celého roku a to i tam, kde není za obvyklých podmínek grilování možné.
Různé grily pro různé příležitosti
Grilů, které jsou na našem trhu k dostání, je velká spousta. Známé klasické grily na dřevěné uhlí se hodí zejména na zahrádky nebo větší terasy rodinných domů. Kopulovitý tvar grilu zaručuje rovnoměrné nahřátí a prolínání teploty. Grily jsou ve většině případů pojízdné, což zajišťuje snadnou manipulaci. Dále známe plynové grily, které umožňují ugrilovat pořádný steak rovnoměrně ze všech stran a to za pomocí speciálních plynových hořáků, které jsou i bez předchozí přípravy připraveny k okamžitému nažhavení. Posledním typem jsou elektrické grily a ty se setkají s ohlasem zejména u milovníků grilovaných specialit, kteří však nevlastní ani zahrádku ani terasu, na které by si je mohli připravovat. S elektrickým grilem můžete grilovat takřka kdekoli – vše bez zbytečného kouře a nepořádku.
Jak pečovat o nový gril?
Abyste si grilovaných specialit mohli užívat co nejdéle, je potřeba o svůj gril řádně pečovat. Jedině tak vám může sloužit po mnoho dlouhých let. Grily doporučujeme vypálit a poté mechanicky očistit (například speciálním drátěným kartáčem). Pozor si dávejte na čištění elektrických grilů, voda se s některými jejich částmi opravdu nesnese. Pokud ukládáte gril k „zimnímu spánku“, uložte jej na suché místo, které nebude ohroženo mechanickým ani jiným poškozením. Jedině tak získáte jistotu, že na začátku sezony si budete moci s přáteli vychutnat lahodné speciality s jedinečnou příchutí.