Rozhledna Sokolí vrch

Rozhledna Sokolí vrchRádi cestujete po rozhlednách a díváte se na okolí z výšky? Současná doba rozhlednám přeje a stále vznikají nové. Zajímavá telekomunikační věž s rozhlednou Sokolí vrch je v provozu od 1. dubna 2004 a celkově měří padesát metrů na výšku. Rozhledna leží u obce Dobrná nedaleko Národního parku České Švýcarsko. Najdete ji v nadmořské výšce 506 metrů. Postavena byla během roku 2003 a od otevření ji navštěvuje stále více zájemců.

Vyhlídková plošina byla umístěna v 31,1 metrech. Jestliže se vám podaří vystoupat 162 zdejších schodů, můžete se radovat z krásného kruhového výhledu na okolí. K plošině s výhledem půjdete po mřížových roštech a nedoporučuje se dívat skrz schody dolů, jestliže trpíte závratěmi nebo se vám jen tak občas zamotá hlava z výšky. Za dobré viditelnosti se těšte na Labské pískovce, Lužické hory, České středohoří, město Děčín, Bukovou horu, Sněžník, Ještěd a mnohé další přírodní útvary.

K rozhledně Sokolí vrch se dá zajet autem. Pokud si ale auto necháte v obci Dobrná a vydáte se pěšky, určitě nebudete litovat. Půjdete stromovou alejí a polní cestou. Trasa nadchne i děti, které mohou nasednout na kola, čtyřkolky či na koloběžky. Zvolit můžete turistickou cestu z Folknářů (z městské části Děčína) popř. trasu po zelené z Huntířova.

Přečtěte si:   Toulejte se po České republice společně s námi

Jak se dostanete na rozhlednu Sokolí vrch? Dojedete do Dobrné od Benešova nad Ploučnicí, Březin, Děčína  či od České Kamenice a dál vzhůru přes Huntířov. V obci vás navedou ukazatelé. V otevírací době najdete u rozhledny i občerstvení, zakoupíte pohledy a turistické známky.

Po prohlídnutí se lze vypravit do okolí na další rozhledny. Navštivte například Velký Chlum s rozhledem na Děčínskou kotlinu, rozhlednu Verneřice z roku 2005, rozhlednu Strážný vrch u Merboltic s optickým kruhovým výhledem nebo proslavený Děčínský Sněžník ve výšce 723 metrů nad mořem.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *