S blížícím se létem začíná být aktuální výběr nových plavek. Ženy stojí před rozhodnutím, zda si na novou sezónu pořídit módní dvoudílné plavky, elegantní jednodílné či odvážné monokiny.

Dvoudílné plavky stojí na žebříčku obliby zřejmě nejvýš. Poskytují dostatečný pocit svobody, nabízí možnost ucelenějšího opálení a mají navíc tu výhodu, že po koupání rychle schnou a do mokrého oděvu není zahaleno celé tělo. Dalším plusem je jejich variabilita. Stále častěji výrobci nabízí možnost v jednom vzoru pořídit jak kombinovatelné druhy vrchního dílu, tak kalhotek. Ty mohou být klasické bokové nebo vyšší s nohavičkou, odvážnější více vykrojené, na zavazování na bocích, s ohrnovacím  pasem či jsou v provedení tanga. Nabídka vrchního dílu plavek zahrnuje podprsenky s kosticemi, s výztuží či bez ní,  ale také s push-up efektem, který zaručuje krásný dekolt a jejich obliba proto stoupá. U těchto podprsenek je na výběr možnost gelové výplně, gelových vycpávek nebo klasických obyčejných vycpávek, které je však u některých modelů možné zaměnit právě za stále oblíbenější vycpávky gelové.

Stále platí, že dvoudílné plavky si ženy pořizují především v letním období k vodě na pláž, zatímco do bazénům, zvláště krytých, volí spíše jednodílné plavky vcelku. Ty mají samozřejmě rovněž svá plus. Více lahodí postavě a dokáží skrýt i její případné nedostatky. Již dávno nejsou neforemným kusem textilie s tvrdými košíčky, vyrobeným navíc z materiálu, díky němuž se po několika vykoupáních rozšíří o dvě velikosti. Dnes je nabídka těchto plavek velice pestrá a odvážnější dívky a ženy si je mohou obstarat nejen s hlubokým výstřihem na zádech, ale i s různými zdobnými prostřihy na bocích či dokonce i vpředu. Plavky vcelku jsou rovněž vhodné pro sportovní plavání a jejich střih je tomu přizpůsoben.

Přečtěte si:   Kabelka aneb nepostradatelná součást moderní ženy

Materiály plavek jsou příjemné, elastické a dokonale se přizpůsobující tvarům ženského těla. Při koupi plavek je zapotřebí vzít v potaz jak velikost košíčků a kalhotek, tak také obvod pasu a boků. Nezdráhejte se vyzkoušet si co nejvíce modelů, protože to, aby vám plavky dobře padly, je opravdu velice důležité. Zařezávající se látka do těla nepůsobí ani pěkně, ani to není příjemné a volné plavky, ve kterých tělo ztrácí tvar také nejsou nic, po čem žena touží.

Pro všechny druhy plavek je pěkným a elegantním doplňkem plážový přehoz nazývaný pareo či sarong, v odpovídající barvě. Jedná se o velký šátek, který je možné uvázat si kolem pasu jako sukni nebo jeho konce zavázat kolem krku a vytvořit tak během pár vteřin nápadité šaty. Sarong tak ušetří spoustu času při oblékání, pokud si chcete odskočit třeba pro limonádu, nebo se jen tak projít po pláži.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *