Pravidelné čištění pleti je základem jejího trvale krásného vhledu. Jenomže jak se efektivně zbavit make-upu, mastnoty, těžkých kovů a dalších nečistot, které se dostávají do pórů a způsobují tvorbu vyrážek? Odpověď zní: používejte micelární vodu. Ještě jste o ní neslyšela? Francouzská farmaceutická společnost Bioderma vyrábí „zázračnou“ micelárku jako alternativu k běžným odličovačům již od roku 1991. Nutno podotknout, že si ji ženy okamžitě zamilovaly. Tekutina na bázi micel funguje jako magnet na nečistoty. Po vyčištění je pleť čistá, aniž by došlo k jejímu podráždění, jako je tomu v případě jiných přípravků.

Kdy micelární vodu oceníte nejvíce?

Micelární voda je skvělý pomocník žen, které nechtějí ztrácet čas před zrcadlem. Čistící tekutina si poradí i s voděodolným make-upem a v jediném kroku ho odstraní společně s kožním mazem a ostatními nečistotami. Pokožku přitom nijak nedráždí – to díky obsahu molekul, které se se pohybují bez tření. Taková péče o pleť je vhodná i pro ženy s velmi citlivou kůží.

Jednoduchý koncept čištění předurčuje micelární vodu pro každodenní použití. Ráno pleť osvěžuje a zbavuje nahromaděných bakterií a mazu, večer ji osvobozuje od líčidel a nečistot z vnějšího prostředí.

Přečtěte si:   Dvoudílné nebo jednodílné plavky?

Jak fungují micely?

Povrchově aktivní jemné neiontové částice zvané micely mají dva póly – lipofilní a hydrofilní. Tzv. dvojí afinita umožňuje snadnou absorpci make-upu, tuků a kožního mazu, jakožto i současné rozpouštění všech nečistot, které se rozpouští ve vodě. Procesy přitom probíhají snadno bez zbytečného drhnutí. 

Pokožku přirozeně chrání hydrolipidický film. V případě porušení dochází ke ztrátě vody provázené nepříjemnými pocity pnutí a vysoušení. Odborníci z Biodermy vyvinuli micely se strukturou, která je téměř identická přirozeným fosfolipidům nacházejícím se v buněčných membránách. Proto pokožce při obnově ochranného hydrolipidického filmu pomáhají a výrazně ji urychlují.

V čem je micelární voda lepší než voda z kohoutku?

Časté oplachování kohoutkovou vodou není pro pleť nijak prospěšné. Látky v ní obsažené (především chlór a vápník) ji mohou dráždit a vysušovat. Navíc dochází k narušení hydrolipidického filmu, který slouží jako ochrana před mikroorganismy. Velkou výhodou micelární vody je fakt, že se po použití neoplachuje (na rozdíl od běžných odličovadel).

Řešení pro všechny druhy pleti

Trápí vás nadměrné vysoušení? Pečujte o pleť micelární vodou Hydrabio H2O pro dehydratovanou pokožku. V případě nadměrné produkce kožního mazu sáhněte po micelárce Sébium H2O. Pro citlivou pokožku je určena micelární voda Sensibio H2O. Všechny varianty jsou hypoalergenní a bez obsahu parabenů, alkoholu a parfemací.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *