Téměř každá žena, a čím dál víc mužů, používá denně nějakou kosmetiku. Nároky na atraktivní vzhled jsou, postupem času vyšší, a proto se o sebe staráme čím dál víc. Běžná kosmetika může však obsahovat obrovské množství chemikálií. Prostřednictvím kosmetických přípravků můžete na svou kůži aplikovat až 500 různých chemikálií za den. Tohle číslo vypadá opravdu děsivě. Není tedy divu, že se stále víc lidí obrací směrem k přírodní kosmetice. Co od ní můžete čekat?

Kosmetika a její druhy

Drogerie, parfumerie ale i lékárny nabízí obrovské množství kosmetických přípravků. Není divu, jen málokdo by nechtěl být krásnější. Spousta z nás tak věnuje své pleti, ale např. i vlasům či nehtům, náležitou péči. S jakou kosmetikou můžeme přijít do styku? Dělíme ji na dekorativní a pěstící. Dekorativní kosmetika se používá na líčení. Týká se tak pleti, rtů i očí.
Pěstící kosmetika má mnoho druhů. Může být čistící, může mít podobu krémů, masek či masážních produktů. Krémy mohou být hydratační, na citlivou pleť, na mladou pleť, pro smíšenou či citlivou pleť. Všechny tyto výrobky můžete pořídit i v přírodní variantě.
Zapomenout nesmíme také na vlasovou a nehtovou kosmetiku.

Konvenční kosmetika a chemie

Jak bylo uvedeno výše, běžná kosmetika může obsahovat obrovské množství chemikálií. Které jsou ty nejčastěji používané?
Jedna z nejčastěji používaných surovin pro výrobu krémů je minerální olej. Výrobky z tohoto oleje dokáží skvěle přilnout k pleti a tím ji ochránit od vnějších vlivů. Vytvořený film na pokožce je však neprodyšný a pokožka tak nemůže dýchat a velmi záhy hrozí ucpání pórů. To samé platí i o silikonech, které se hojně používají zejména ve vlasové kosmetice.
 Polyethylenglykoly mají za úkol spojovat vodu a oleje a jejich riziko spočívá v tom, že vyvolávají alergické reakce. Ještě nebezpečnější jsou parabeny. Používají se ke zvýšení trvanlivosti výrobků. Zabraňují vzniku plísní a bakterií. Jejich nebezpečnost spočívá v tom, že se chovají jako ženské hormony, navíc se usazují v játrech, ledvinách a lymfatickém systému. Spojovány jsou také s výskytem rakoviny prsu.

Přečtěte si:   Nohy jemné, hladké, opálené

Alternativa v podobě přírodní kosmetiky

Naproti tomu přírodní kosmetika obsahuje přírodní aktivní složky bylinného původu. Existují produkty, které obsahují jenom tyto přírodní složky a chemii byste v nich opravdu nenašli. Mnoho z nich se navíc vyrábí v biokvalitě. Jsou plné antioxidantů, vitamínů a hydratačních složek.
Dobrou přírodní kosmetiku poznáte díky tomu, že je certifikovaná. Díky certifikátu se můžete spolehnout, že kromě syntetických látek nebude kosmetika obsahovat ani barviva, chemické UV filtry, nebo suroviny z mrtvých zvířat. Samozřejmostí by mělo být také to, že na zvířatech není testována.
Abychom ale nebyli neobjektivní, musíme přiznat i nevýhody, které se přírodní kosmetiky týkají. Kvůli tomu, že neobsahuje konzervanty, má kratší dobu trvanlivosti. Má také delší nástup účinků- V neposlední řadě je potřeba uvést, že i přírodní kosmetika může vyvolat alergickou reakci na obsaženou rostlinu.
Velmi populární jsou čisté oleje, jako např. jojobový, arganový nebo mandlový, a krémy na jejich bázi vyrobené. Neméně oblíbené jsou výrobky z konopí nebo bylinné masážní gely.

Nabídka přírodní pěstící i dekorativní kosmetiky je téměř tak široká jako u kosmetiky běžné. Pryč jsou také doby, kdy bylo obtížné ji sehnat. Dnes je přírodní kosmetika absolutní samozřejmostí v nabídce drogerií a lékáren. Vyzkoušejte tedy něco nového a změňte svůj přístup ke kráse díky přírodní kosmetice.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *