Pojištění odpovědnosti pro piloty: Létejte bez zbytečných starostí
Pojištění odpovědnosti pro piloty: Létejte bez zbytečných starostí

Pojišťovny nabízí natolik široké spektrum produktů, že se v tom člověk „mimo obor“ lehce ztratí. Pojistit lze kde co, ale význam mnoha pojištění je mnohdy skrytý. Jinými slovy – některá pojištění existují snad jen proto, aby byla, a nemají pro pojištěnce velký význam. Což ovšem neplatí o pojištění odpovědnosti pilota neboli pojištění pro piloty. Pokud jste propadli létání a o víkendu si dopřáváte vyhlídkové lety se zapůjčeným letadlem, nepřestávejte číst.

Pojištění pro piloty smysl rozhodně má. Slouží ke krytí škod na zapůjčeném letadle a může pilotovi ušetřit opravdu velkou částku.

Situací, kdy může dojít k poškození letadla, je celá řada. Většinou se přitom nejedná o fatální letecké nehody, kdy se stroj nekontrolovaně zřítí a následně skončí v plamenech. Upřímně, v takové chvíli si pilot nemusí s pojištěním lámat hlavu, protože nemá velkou šanci přežít. Ale to jsou případy, které se dějí minimálně. Velmi často však v důsledku zbytečné chyby při přistávání dochází k poškození podvozku či jiných částí letadla. Anebo pilot nedopatřením poškodí přístroje uvnitř stroje. Tak či tak jsou opravy drahé, a to nejen kvůli ceně náhradních dílů, ale také proto, že servis musí vykonávat kvalifikovaný technik.

Přečtěte si:   Dáváte si novoroční předsevzetí?

Pojištění pro piloty může dotyčného vytáhnout z nepříjemné situace. Podmínkou je létání s vypůjčeným strojem registrovaným v některé ze zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Může se jednat o letoun, vrtulník, kluzák či ultralight. Limit pojistného plnění je volitelný (od 50 do 600 tis. Kč) a spoluúčast jednotná ve výši 10 %.

On line pojištění pilotů nabízí jako jedna z mála ERGO pojišťovna. V případě platby kartou začne platit okamžitě a vy můžete bez obav vzhůru do oblak. Protože kdyby náhodou něco, o náhradu škody majiteli letadla se postará pojišťovna.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *