Zalévání zahrady v létě

Zalévání zahrady v létěV létě potřebují květiny a zahrádka hodně pít. Zalévejte je buď ráno nebo večer, ale nikdy v největším poledním pařáku. Mohlo by jim to ublížit. Jestli se chystáte na dovolenou, předem zahrádku důkladně vyplejte a hodně zalijte

Kromě zalévání dobře prokypřete půdu kolem rostlin. Odstraňte odkvetlá květenství a popínavky si přivažte k podpěrám. Správné zalévání pomáhá, nesprávné může škodit. Mladé rostlinky zalévejte často, ale menšími dávkami vody. Stromy a keře naopak potřebují zalévat méně často, ale pořádně. Zpravidla je většina lidí naučena zalévat denně, což je chybou. Používaná voda by měla být měkká a za plného slunce nikdy nezalévejte.

V červnu se zaměřte na sledování dešťových srážek. Během častých bouřek a přeháněk se rostliny intenzivně odpařují a rostou, k čemuž potřebují dostatek vody. Častá a lehká zálivka jenom zvlhčí povrch záhonu, voda se rychle odpaří a do hloubky ke kořenům se voda nedostane. Zálivku neodbývejte, zalévejte méně často a důkladně, abyste zbytečně neplýtvali vodou.

Pozor, studená voda šokuje! Místo zalévání hadicí studenou vodou ze studny apod., použijte raději starou známou konev a odstátou vodu z menších nádrží. Před používáním nejdříve konev nechte stát chvilku na slunci. Dešťová voda je měkká, pro rostliny, které preferují vápenatou zálivku ji z řeďte s vodou z vodovodu. Hlavně na zalévání okurek nepoužívejte studenou vodu z vodovodu, dá se říct, že je to pro ně jed. Škodí i jiným teplomilným druhům – paprikám, melounům, lilkům a rajčatům.

Přečtěte si:   Pestré exotické krásky z říše rostlin

Do zalévání se pusťte brzy ráno, v tuto dobu nebude zemina v okolí kořenů horká a pokropené listy získají čas oschnout, než začně pálit slunce. Nikdy nemiřte silný proud přímo na rostliny, poškodily by se. Dejte přednost hadici s rozprašovačem a půdu zavlažujte rovnoměrně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *