Animal Fish Carp Head Swim Water  - rschaubhut / Pixabay

V dnešní rychlé a uspěchané době hledají lidé koníček, který je bude naplňovat a bavit. Hledají koníček, který by je trochu uklidnil a opět dostal do pohody. Takovým koníčkem může být klidně rybaření či jinými slovy rybolov, který se skvěle vměstná mezi chvilky s rodinou a mezi pracovní dobu v zaměstnání. Nejedná se o celoroční zábavu, je to jen sezonní záležitost, o to víc si rybaření však chtějí lidé užít. V případě, že patříte k lidem, kteří opět po zimě vyráží k vodě, máme pro vás odpověď na otázku, jak vybrat revír pro krátkodobý lov kaprů.

Nabízí se ale otázka, co to vlastně krátkodobý lov je. Jedná se většinou o víkendový lov, kdy se u vody stráví noc, maximálně dvě. Krátkodobé lovy kaprů bývají často úspěšnější, ale samozřejmě platí, že úspěšnost rybaření může ovlivnit mnoho, mnoho faktorů. Zejména výběr správného revíru hraje v rybaření dost velkou roli.

Samozřejmě, než se vydáte na takovou krátkodobou výpravu, doporučujeme vám zamyslet se nad tím, jak velké ryby chcete lovit. Od toho se bude odvíjet i návnada a příprava dalších potřebných věcí. Kapři se nejlépe loví na kapří kuličky nebo na krmné boilies, které si můžete vyrobit i doma (dají se zakoupit i směsi na výrobu boilies).

Přečtěte si:   Znáte tropické dřevo zvané Hevea?

Nyní však k tomu, jak vybrat revír pro krátkodobý lov kaprů.

Výběr revíru jako nejdůležitější věc

Jak již bylo zmíněno, na úspěšnosti lovu kaprů se podílí mnoho faktorů. Nejdůležitější věcí je vybrat správný revír, kde budete lovit. Pomoct mohou internetové vyhledávače, které rozhodně usnadní výběr revíru. Je možné buď lovit třeba v soukromých revírech, tak pak na svazových revírech. U soukromých revírů je třeba si rezervovat místo.

Jaké revíry jsou vhodné pro lov kaprů?

Obecně lze říct, že menší revíry do patnácti hektarů jsou ideální pro lov kaprů. Konkrétně máme na mysli slepá ramena nebo menší řeky, v nichž je snazší kapra lokalizovat. Samozřejmě se vše odvíjí i od toho, kdy jdete lovit, jestli brzy ráno nebo večer. A záleží také na ročním období, nejúspěšnější lovy bývají během brzkého jara a na podzim.

The Silver Carp Fishing Fish River - chulmin1700 / Pixabay
Jak vybrat revír pro krátkodobý lov kaprů
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *