Nakupování v USA

Nakupování v USASpojené státy americké lákají mnohými způsoby a nechybí ani možnost levné koupě různého zboží. Možná si říkáte, proč lidé tolik blázní, když kolem najdete plno různého sortimentu a vyberete si podle libosti. Hlavní výhodou je ještě obsáhlejší nabídka zboží, které se k nám ani nedostane a cena. Nelíbí se vám snad nakupovat se slevou? Potom věřte, že na zboží z Ameriky klidně ušetříte i polovinu ceny. Jestliže potřebujete udělat větší nákup, pak už se ve vaší domácnosti jedná o tisícové rozdíly, které jistě využijete jinde.

Nakupovat můžete jednoduše jako u nás – existuje řada internetových obchodů, kde mají rozmanité nabídky. Ovšem je nutné si předem prostudovat podmínky k doručení zboží a také si zjistit, zda konkrétní vámi vybraný obchod zajišťuje zasílání do Evropy, resp. Do České republiky. Pokud ne, nemusíte zoufat. Existují zprostředkovatelské firmy, které vám za poplatek zboží doručí – vy si ho objednáte na jméno firmy, se kterou se domluvíte. Oni se postarají za vás o dopravu a také obsah překontrolují – zda zejména elektronické zboží funguje apod. Samozřejmě je nutné si vybírat ověřené zprostředkovatelské firmy.

Přečtěte si:   Zelené stěny – krásný dekorační prvek, který zlepší klima v interiéru

Do Česka se dopravuje několika způsoby, odlišujícími se od sebe rychlostí doručení a objemem zásilky. Rozdílná je také cena. Velmi populární je zasílání kontejnerem (Polonez Parcel) jedná se o naprosto nejlevnější doručení, ovšem počítejte s tím, že je velmi zdlouhavé. Na druhou stranu se přepravují ohromné zásilky – naplníte si kontejner různým zbožím, třeba i pro známé a sousedy. Nejrychlejší dodávka zboží se provádí díky službě FedEx a také USPS Express Mail. Pro těžké a rozměrem velké zásilky se užívá FedEx Freight.

Pozor, do Čech se nesmí z USA importovat toto zboží: peněžní hotovost, jídlo, semena, tabák, pornografický materiál a rostliny.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *