Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Přemýšlíte na tím, jak byste v dnešní složité době co nejlépe chránili svůj osobní majetek před ztrátou hodnoty? Zamyslete se nad prostředky, které k tomuto účelu používali naši předkové už po staletí. A nejspíš nepřekvapí, že máme na mysli investice do drahých kovů.

Některé lidi může odradit fakt, že v současné době žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská žádná slovenská mincovna. Ty se specializují primárně na oběhové i pamětní mince pro Slovenskou národní banku..

Zlato je osvobozeno od DPH

Naštěstí však tato prázdná místa rychle vyplnily prověřené německé a švýcarské rafinerie, od nichž je možné si pořídit slitky i mince za skvělou cenu. A proč dát přednost zlatu, když je na trhu dostupné i stříbro nebo třeba platina? Pokud vám jde o maximální zhodnocení vašich investic, pak byste měli vědět, že je jeho nákup i prodej osvobozen od DPH. Navíc tak nezaplatíte vůbec nic.

Další dobrou zprávou je i to, že dnes je investiční zlato k mání opravdu v mnoha podobách. Zatímco dříve patřily mezi nejoblíbenější komodity zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, aktuálně je situace zcela jiná.

Přečtěte si:   Krátkodobé vs dlouhodobé investice: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Trh se zaměřuje i na drobné střadatele

Mezi lidmi je totiž jen velmi málo kupujících, kteří by si něco podobného mohli dovolit. A právě proto jsou dnes v kurzu i mnohem menší kousky tohoto drahého kovu. Pořídit si tak můžete klidně i ty o váze jednoho gramu, jež jsou dostupné opravdu pro všechny.

Ale dejte si pozor na to, kde své zlato nakupujete. Není totiž pravdou, že je cena zlata napříč trhem jednotná. Ve skutečnosti se liší prodejce od prodejce. A mezi nejnižší a nejvyšší nabídkou může být rozdíl i 10 %. Chcete zlato nakupovat vždy za ty nejvýhodnější ceny? Pak vsaďte na specialisty na stránkách Zlatovna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *